');

مصاحبه و شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی: جنگ ۳۳ روزه و صهیونیست

گفت‌وگوی اختصاصی فرمانده نیروی قدس سپاه؛ روایت لس آنجلس تایمز از تصمیم ترامپ برای ترور؛ ترانه و شعر و دل نوشته برای سردار؛مجله نیوزویک بررسی پایگاه های نظامی آمریکا اطراف ایران

گفت‌وگوی اختصاصی فرمانده نیروی قدس سپاه؛ روایت لس آنجلس تایمز از تصمیم ترامپ برای ترور؛ ترانه و شعر و دل نوشته برای سردار؛مجله نیوزویک بررسی پایگاه های نظامی آمریکا اطراف ایران

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | 15:09  0 نظر   3513 بازدید


مجله نیوزویک به بررسی اجمالی پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران پرداخته

مجله نیوزویک به بررسی اجمالی پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران پرداخته است. پایگاه هایی که هر کدام می توانند هدفی مناسب برای به نابودی کشیدن شیطان بزرگ باشند.

طی چند روز اخیر و پس از اقدام تبهکارانه آمریکا در قتل سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سلیمانی، تنش ها بین ایران و آمریکا به بالاترین حد خود در چند سال اخیر رسیده است. مسئولان سیاسی و نظامی کشورمان از انتقامی سخت و البته سنجیده سخن می گویند و مقامات آمریکایی نیز به هراس و صرافت افتاده اند. به همین دلیل، مجله نیوزویک به بررسی اجمالی پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران پرداخته است. پایگاه هایی که هر کدام می توانند هدفی مناسب برای به نابودی کشیدن شیطان بزرگ باشند.

تعداد نیروهای آمریکایی در خاورمیانه به تفکیک کشور

عراق: 6 هزار نیرو/کویت: 13هزار نیرو/بحرین: 7 هزار نیرو/قطر: 13 هزار نیرو/افغانستان: 14 هزار نیرو/امارات: 5 هزار نیرو/عربستان: 3 هزار نیرو/اردن: 3 هزار نیرو/عمان: 606 نیرو

منبع: https://www.rokna.net/fa/tiny/news-532718


ترانه و شعر و دل نوشته سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

سردار اگر حالم نبود،
سردار اگر جانم نبود؛
یک جمله عارض می شوم،
اینکه، تورا عاشق بُدم؛

عصر دوشنبه، 16 دی ماه 1398؛تهران، دفتر کار. شعر از باوفا، افشین؛

شرکت پژوهش ساوالان..؛
موسسه پژوهشی سلکو؛ www.SELCO.ir
فروشگاه آلینکو؛ www.ALINCO.ir
مجله سیاسی-تحلیلی اولارکو؛ www.OLARCO.ir​


سرلشکر قاسم سلیمانی به شهادت رسید

در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.
به گزارش ایسنا شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران در خبری فوری اعلام کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی سردار سپاه اسلام، بامداد امروز در پی حمله بالگردهای آمریکایی به فیض شهادت نائل آمد.
بر اساس اعلام شبکه خبر سیما، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرده است.

این پاراگراف : درتاریخ1398.10.13
برگرفته شده از خبرگزاری ایسنا: https://www.isna.ir/news/98101309217

مصاحبه و شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی: جنگ ۳۳ روزه و صهیونیست

فرمانده نیروی قدس سپاه در گفت‌وگوی اختصاصی پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله‌ خامنه‌ای با مفهوم " سلیمانی جنگ ۳۳ روزه " از شنیده نشده‌های جنگ ۳۳ روزه لبنان گفت.


روایت لس آنجلس تایمز از تصمیم ترامپ برای ترور سردار سلیمانی

۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی به روند تصمیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای ترور سردار سپهبد سلیمانی پرداخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه لس آنجلس تایمز در مطلبی با عنوان «ترامپ چگونه تصمیم ترور سلیمانی را گرفت» نوشته است: هنگامی که تیم امنیت ملی ترامپ روز دوشنبه به اقامتگاه او در فلوریدا رفتند انتظار نداشتند وی عملیات ترور ژنرال قاسم سلیمانی را تایید کند.

مایک پامپئو وزیر خارجه، مارک اسپر وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به دیدار ترامپ رفته بودند تا درباره حملات هوایی اخیر پنتاگون در عراق و سوریه علیه گروه‌های تحت حمایت ایران گزارشی ارائه کنند.

لس آنجلس تایمز در ادامه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی می‌نویسد: یک گزارش به ترامپ نشان داده شد که در آن فهرست اقدامات بعدی که آمریکا می‌تواند اتخاذ کند نوشته شده بود و در این فهرست هدف قرار دادن ژنرال سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نیز قرار داشت.

این مقام آمریکایی می‌افزاید: به طور غیرمنتظره‌ای ترامپ گزینه ترور سلیمانی را انتخاب کرد و این تصمیم ترامپ با همراهی مشاوران طرفدار جنگ با ایران وی روبرو شد.

اسپر وزیر وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران در این باره گفت: امروز در نشست با رئیس جمهور درباره گزینه های موجود دیگر صحبت کردیم و من به این نکته اشاره کردم که ما اقدامات اضافی ضروری را هم اتخاذ خواهیم کرد.

لس آنجلس تایمز در ادامه نوشته است: سلیمانی علنا به عنوان یک هدف محتمل به آن اشاره ای نشد اما تصمیم ترامپ در پشت پرده باعث به راه انداختن تلاشی خشمگینانه توسط پنتاگون، سیا و دیگر نهادها شد تا محل ژنرال سلیمانی شناسایی و تمهیدات نظامی برای ترور وی به کار گرفته شود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا که سالهاست سلیمانی را تحت نظر دارند می‌دانستند وی در سفر منطقه‌ای قرار دارد که شامل لبنان و سوریه است. این نهادها می‌دانستند سلیمانی طی چند روز آینده از دمشق به بغداد پرواز خواهد داشت.

این روزنامه آمریکایی به سفر سردار سلیمانی از سوریه به بغداد اشاره می‌کند و به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده فرمانده سپاه قدس شخصا در حال بازدید از چند منطقه برای نهایی کردن یک طرح [حمله] بزرگ بوده است. این مقامات آمریکایی که اجازه ندادند خبرنگاران نام آنها را فاش کنند همچنین مدعی شده اند اهداف مدنظر سردار سلیمانی مشخص نشده و این مقامات حاضر نشدند درباره شواهدی که از این ارزیابی آنها پشتیبانی کند، صحبت کنند.

لس آنجلس تایمز می‌افزاید هنگامی که سلیمانی پنجشنبه به بغداد رسید یک پهپاد و یک هواپیمای نظامی دیگر آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در حال پرواز بودند. سلیمانی و چند نظامی [عراقی] طرفدار ایران سوار دو خودرو شدند و از سمت جاده فرودگاه به سوی مرکز بغداد در حال حرکت بودند که هدف حمله موشکی پهپادها قرار گرفتند.

بر اساس اعلام مقامات عراقی، نیروهای امدادی پیکر سردار سلیمانی را از روی انگشتر عقیق وی که همیشه در انگشت دست چپش به همراه داشت شناسایی کردند.
منبع: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/14/2173921


دیدگاه خود را بیان کنید