');

چاپ فوری کتاب

چاپ کتاب,چاپ فوری کتاب,چاپ کتاب ارزان,چاپ کتاب کم,چاپ با تیراژ کم,چاپ 10 جلدی کتاب,چاپ فوری بروشور,چاپ فوری کاتالوگ,چاپ فوری پایان نامه,چاپ فوری پایان نامه به کتاب,چاپ کتاب دانشگاهی,چاپ کتاب رمان,چاپ فوری کتاب عمومی,چاپ کتاب فنی و مهندسی,چاپ فوری کتاب علوم انسانی,چاپ فوری کتاب علوم پزشکی,چاپ فوری کتاب کنکور,چاپ کتاب کمک درسی,چاپ کتاب آموزشی,چاپ سریع کتاب

چاپ کتاب فوری در سریعترین زمان ممکن برای تهیه رزومه پژوهشی و علمی در انتشارات پژوهش ساوالان.. مرکز پژوهش و نشر سلکو

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

  چهار‌شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ | 19:18   0 نظر    بازدید


چاپ فوری کتاب برای نویسندگان و مولفین و تهیه رزومه پژوهشی

چاپ کتاب با هزینه بسیار پایین و با بهترین کیفیت

www.nebeshteh.com

اگر قصد دارید در مهارت و کسب و کار خود پیشرفت کنید و اعتبار خود را در زمینه ای که در آن تخصص دارید افزایش دهید، چاپ کتاب و آشنایی با مراحل آن، کمک بسیاری به شما می کند.

شما می توانید با چاپ کتاب، دانش و تخصص خود را و نیز موضوعاتی را که گمان می کنید افراد دیگری باید از آن مطلع شوند، در دسترس مردم قرار دهید.

چاپ کتاب باعث می شود علم و دانش و تخصص شما در اختیار همگان قرار بگیرد و اگر محتوای کتابتان مفید و ارزشمند باشد، کتاب شما به اثری ماندگار و با ارزش تبدیل خواهد شد.

همچنین اعتبارتان در حوزه تخصصی خود و نیز در اجتماع، افزایش خواهد یافت. همچنین اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارید، چاپ کتاب به تقویت رزومه شما و گرفتن نمره مثبت بسیار کمک خواهد کرد.

برای آنکه کتاب خود را هرچه زودتر چاپ کنید، باید با مراحل مختلف آن و نیز هزینه های آن، آشنایی کافی داشته باشید.


برای راهنمایی سریع تر با شماره زیر تماس بگیرید:

02166003007


09128391688


گام اول: هدف از چاپ کتاب و موضوعات قابل ارائه

ابتدا باید هدف خود را از چاپ کتاب مشخص کنید.

ممکن است شما کتابی را با هدف تألیف نگارش چاپ کنید. در این صورت می توانید در نگارش کتاب خود، از پژوهش هایی که خود در این زمینه انجام داده اید یا از پژوهش های دیگران نیز بهره مند شوید. اما ممکن است هدفتان از چاپ کتاب جمع آوری یا ترجمه باشد.

گام دوم: برآورد هزینه چاپ کتاب - قیمت چاپ کتاب

پس اولین مرحله، مشخص کردن هدف خود از چاپ کتاب است. پس از این مرحله، بهتر است هزینه تقریبی چاپ کتاب را برای خود معین کنید و از مراحل مختلف آن، آگاهی یابید. بعد از این مرحله، می توانید به نوشتن کتاب خود بپردازید.

گام سوم: ویراستاری کتاب - ویرایش کتاب

هیچ گاه انتظار نداشته باشید که کتاب شما پس از نوشته شدن، بلافاصله چاپ شود.

ابتدا مطالب شما از لحاظ نگارشی، قواعد و دستور، ویراستاری می شود. توجه داشته باشید که اگر انتشارات معتبری -انتشارات پژوهش ساوالان..- را برای چاپ کتاب خود برگزینید، این مرحله بسیار بهتر انجام خواهد شد.

گام چهارم: صفحه آرایی کتاب - اندازه کتاب

پس از مرحله ویراستاری، صفحه آرایی قرار دارد.

این کار با هدف منظم کردن موضوعات و هماهنگ کردن آنها با عکس ها و طرح بندی موضوعات کتاب انجام می شود. هیچ کتابی بدون صفحه آرایی چاپ نخواهد شد. پس این مرحله، در بین مراحل مختلف چاپ کتاب، اهمیت فراوانی دارد.

قطع وزیری

ترجیح بسیاری، در چاپ کتاب اول خود و حتی برای چاپ های بعدی نیز، سایز وزیری در میان قطع های رایج کتاب در ایران است.

برای متون فارسی و عربی می توان انداز قلم 12 و يا 13 را لحاظ کرد.

دیگر زبان ها و بویژه متون انگلیسی اندازه قلم 11 و يا 12 توصیه شده است.

گام پنجم: طرح جلد کتاب - جلد کتاب

طراحی جلد کتاب به صورت اختصاصی برای کتاب مشخص.

اتود اولیه یا پیش طرح به متقاضی تحویل داده می شود. بعد از ارزیابی نکات تکمیلی را در اختیار طراح قرار می دهید، تا طرح نهایی مجددا با توجه به ملاحظات شما، انجام و ارسال شود.

توصیه می کنیم پیش از آغاز فرایند طراحی ایده اولیه خودتان را در اختیار کارگروه طرح جلد پژوهش ساوالان.. و مرکز پژوهش و نشر سلکو قرار دهید تا از همان مرحله آغازین مطابق با سلیقه شما کار پیش رود. بی گمان طرح جلد باید با موضوع کتاب ارتباط داشته باشد.

گام ششم: چاپ کتاب - مجوز کتاب

شابک مخفف این جمله است: شبکه استاندارد بین المللی کتاب

پس از همه این مراحل، به اصلی ترین و ضروری ترین مرحله چاپ می رسیم.

این مرحله شامل دریافت جواز چاپ، فیپا و شابک است. اگر کتاب شما مجوز چاپ نداشته باشد، قادر به چاپ کتاب خود نخواهید بود.

در واقع شابک از 10 تا 13 عدد ایجاد می شود که کد استاندارد جهانی کتاب است. هر کتاب شابک مخصوص به خود را دارد و با تجدید چاپ کتاب، تغییر نمی کند.

فیپا فهرستی است که پیش از چاپ و آماده سازی کتاب تهیه می شود و اطلاعات مورد نیاز کتاب در آن قرار می گیرد.

این فهرست، بر اساس استانداردهای جهانی پیش از چاپ کتاب تنظیم می شود. فیپا سبب یکپارچه شدن اطلاعات می شود و همچنین از هزینه آماده سازی فهرست کتابخانه ها و مراکز پژوهشی، می کاهد.

اطلاعاتی که در فیپا آورده می شود، عبارتند از سرشناسه، نام، اطلاعات و غیره. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می کنیم که از راهنمایی های مؤسسه چاپ کتاب انتشارات پژوهش ساوالان.. کمک بگیرید.

پس از آنکه برای کتاب خود فیپا دریافت کردید، باید برای چاپ آن مجوز دریافت کنید.

در اینجا مؤسسه ای که قرار است کتاب خود را در آنجا چاپ کنید- انتشارات پژوهش ساوالان..-، وظیفه دارد یکی از نسخه های کتاب شما را برای گرفتن مجوز، به سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی بفرستد. سپس سازمان فرهنگ و ارشاد بررسی های لازم را انجام می دهد و پس از آن، مجوز چاپ کتاب را صادر می کند

مفهوم اعلام وصول در نسبت با دو مرکز کاربرد و معنا می باید:

- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

- سازمان اسناد و کتابخانه ملی

هر دو مرکز ابتدا نسخه الکترونیکی کتاب را دریافت کرده و اقدام به اعطای مجوز می کنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مجوز چاپ کتاب با ناشر در ارتباط است.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز بعد از صدور مجوز چاپ کتاب از جانب وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، فیپای کتاب را صادر می کند.

بعد از چاپ فیزیکی کتاب یا همان صحافی کتاب، برای اطمینان از روند کتاب چاپ شده و رویت نسخه نهایی کتاب، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی

ناشران را موظف می کند تا نسبت به تحویل سه نسخه از کتاب های چاپ شده به این وزارتخانه اقدام کنند.

گام هفتم: چاپ کاغذی کتاب - صحافی کتاب

پس از طی این مراحل، سرانجام کتاب به چاپ می رسد. در این مرحله، کتاب به چاپخانه مؤسسه چاپ کتاب انتشارات پژوهش ساوالان.. فرستاده می شود.

مرحله آخر در آماده سازی کتاب، صحافی کتاب است. در اینجا پس از مرتب کردن فرم های چاپ شده، کتاب با چسب سرد یا گرم به جلد وصل می شود.

مراحل چاپ کتاب در مؤسسه چاپ کتاب انتشارات پژوهش ساوالان..

 • فرستادن فایل کتاب به انتشارات
 • بررسی کردن کتاب
 • بستن قرارداد و مشخص کردن هزینه چاپ کتاب
 • ویراستاری
 • صفحه آرایی
 • طرح جلد کتاب
 • ارسال نسخه نهایی کتاب به لیتوگرافی، چاپخانه و در نهایت صحافی کتاب (پس از آنکه کتاب مجوزهای مورد نیاز را دریافت کرد، فرآیند چاپ حدود 20 تا 30 روز طول می کشد).

دریافت شماره شابک (این مرحله از چاپ کتاب، برای کتابخانه ملی و کتاب های علوم پایه، تقریباً ۷ روز و کتاب های علوم انسانی، بیش از ۳۰ روز زمان می برد).

انواع قرارداد مؤسسه چاپ کتاب

مؤسسه چاپ کتاب به دو شکل قرارداد می بندد:

 • سرمایه گذاری مؤلف
 • مشارکت در هزینه چاپ کتاب

سرمایه گذاری مؤلف

سرمایه گذاری مؤلف به این صورت است که مؤلف تمام هزینه چاپ کتاب را خودش پرداخت می کند.

در این حالت، مؤسسه چاپ کتاب، این کار را با بهترین و مناسب ترین هزینه انجام خواهد داد. در این نوع قرارداد، حق چاپ های بعدی کتاب برای نویسنده محفوظ خواهد ماند.

مشارکت در هزینه چاپ کتاب

قرارداد دوم به این صورت است که نویسنده و مؤسسه چاپ کتاب، با هم هزینه کار را برعهده می گیرند. در این صورت، سود حاصل از فروش کتاب، با توجه به هزینه ای که هرکدام از طرفین قرارداد پرداخت کرده اند، تقسیم می شود.

پرداخت هزینه چاپ کتاب

در بیشتر مواقع، مؤسسه های چاپ کتاب، مقداری از هزینه را هنگام بستن قرارداد دریافت می کنند. سپس نیمی از مبلغ باقی مانده از نویسنده گرفته می شود و در نهایت هنگام تحویل کتاب، تسویه حساب نهایی انجام خواهد شد.

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که هزینه چاپ کتاب چگونه و بر چه اساسی حساب می شود.

در فرآیند چاپ کتاب چند عامل مهم تأثیرگذار هستند که باید به آنها توجه کرد. دانستن این معیارها و عوامل، به شما کمک خواهد کرد که هزینه تقریبی چاپ کتاب خود را محاسبه کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید با کارشناسان انتشارات پژوهش ساوالان.. تماس بگیرید.

عواملی که در هزینه چاپ کتاب تأثیر دارند، عبارتند از:

تعداد صفحه های کتاب، پایان نامه و نیز سایز صفحه ها:

در اینجا موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که در بیشتر مواقع، تعداد صفحه های کتاب پس از ویرایش و صفحه آرایی، کم یا زیاد می شود. ولی این تغییر، در اصل قرارداد و نیز هزینه ای که در هنگام بستن قرارداد بر آن توافق شده است، تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

قطع کتاب

قطع های معمول و پرکاربرد کتاب ها دو نوع است:

 • قطع وزیری
 • قطع رقعی

از قطع وزیری برای متن ها یا کتاب ها یا پایان نامه هایی استفاده می شود که دارای جدول، نمودار، تصویر و مواردی از این دست است. چراکه این موارد در این قطع راحت تر گنجانده و تنظیم می شوند. همچنین خواننده راحت تر می تواند آنها را بخواند.

اما اگر در متن کتاب، جدول، عکس و نموداری به کار نرفته باشد، استفاده از قطع رقعی توصیه می شود.

تیراژ کتاب

از دیگر مواردی که در هزینه چاپ تأثیر بسزایی دارد، تیراژ کتاب است. تیراژ کتاب ممکن است در حد یک جلد باشد یا بیشتر.

برای آنکه کتاب خود را در هنگام مصاحبه های دکتری یا رزومه های دانشیاری و یا در مصاحبه های کاری ارائه دهید، می توانید کتاب را دست کم در بیست جلد چاپ کنید. همچنین می توانید کتاب خود را به اطرافیان و دوست های خود بفروشید یا هدیه دهید.

چگونگی تحویل کتاب های چاپ شده

یکی دیگر از مواردی که هزینه چاپ را تحت تأثیر قرار می دهد، چگونگی تحویل کتاب است. تحویل کتاب معمولاً به چند روش انجام می شود:

 • تحویل در دفتر مؤسسه
 • تحویل کتاب با پیک (ویژه داخل شهری که مؤسسه در آن قرار دارد)
 • پست پیشتاز (ویژه شهرستان): در این پست، مؤلف می­ بایست هزینه را ابتدا به مؤسسه پرداخت کند. این روش پست به دلیل مقرون به صرفه بودن و راحت تر بودن پیشنهاد می شود. معمولاً در این روش، کتاب پس از 48 ساعت به نویسنده تحویل داده خواهد شد.
 • تحویل با تیپاکس (ویژه شهرستان): در این روش، مؤلف هزینه پست و حمل بار را هنگام تحویل کتاب پرداخت خواهد کرد.

با توجه به مطالب گفته شده، مواردی که در هزینه چاپ کتاب مؤثر هستند، عبارتند از:

دریافت مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی (رنگی و سیاه سفید بودن) و طراحی جلد».

در نهایت همان طور که پیش از این گفته شد، معمولاً نصف هزینه چاپ در هنگام بستن قرارداد پرداخت می شود و نیمی دیگر، پس از دریافت مجوز و پس از چاپ و هنگام تحویل کتاب باید پرداخت شود.


چاپ کتاب - مرکز نشر آثار و تالیفات شما - انتشارات پژوهش ساوالان..

www.moalefyar.ir

انتشارات پژوهش ساوالان.. : تخصصی ترین مرکز مشاوره و چاپ کتاب در ایران. چنانچه کتابی تالیف و یا ترجمه کرده اید می توانید با بهره گیری از مشاوران توانم.


چاپ کتاب - شرایط مراحل و هزینه چاپ کتاب

bookpub.ir

مدت زمان چاپ کتاب بعد از آماده شدن فایل نهایی صفحه آرایی شده برای کتابهای علمی ۳۰ تا ۴۵ روز کاری و برای سایر کتابها(شعر-رمان و کتابهای حوزه علوم انسانی) ۳تا۶ ماه ...


انتشارات پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو

www.narvanpub.com

چاپ کتاب در کمترین زمان و با کمترین هزینه به همراه ترجمه کتاب‌های علمی به روز و چاپ آن ها و استخراج و چاپ کتاب از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری.


چاپ کتاب با هزینه مناسب - موسسه پژوهش ساوالان..

book-pub.ir
برای کسانی که قصد چاپ کتاب دارند ، همواره سوالاتی از مراحل و چگونگی چاپ کتاب ،در ذهن خود وجود دارد.در این مقاله به همه ی سوالات علاقه مندان به چاپ ...


مراحل چاپ کتاب | معرفی 10 موسسه چاپ کتاب در سال 99

iranpaper.ir
مراحل چاپ کتاب و هزینه های چاپ کتاب و همچنین 10 موسسه برتر چاپ کتاب در ایران در سال 98 کدام است؟.این مطلب هر ماه به روز می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید