');

ویرایش تخصصی متن

ویرایش متن,ویرایش متون,ویرایش کتاب,ویرایش پایان نامه,ویرایش تخصصی متن,ویرایش حرفه ای متن,ویرایش تخصصی کتاب,ویرایش تخصصی پایان نامه,ویرایش حرفه ای پایان نامه,ویرایش مقاله,ویرایش حرفه ای مقاله,ویرایش تخصصی مقاله,سایت ویرایش,سایت ویرایش حرفه ای,سایت ویرایش کتاب,سایت ویرایش پایان نامه,سایت ویرایش مقاله,ویرایش مقاله آی اس آی,ویرایش ترجمه,بازخوانی ترجمه

ویرایش تخصصی متن عمومی دانشگاهی مقاله کتاب پایان نامه

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

  شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | 15:11   2 نظر   13074 بازدید


ویرایش تخصصی متنویرایش تخصصی متن

تعریف ویرایش و انواع آن

در فرهنگ لغت معین، «ویراش» چنین معنا شده است: زیاد یا کم کردن مطلب، تصحیح و تنقیح متن‌هایی که جهت چاپ و نشر آماده می‌کنند.

در حقیقت ویراستار باید برای ویرایش متن، مجموعه پیچیده ای از کارها را انجام دهد و هیچ فردی قادر نیست که در تمام این زمینه ها به یک اندازه توانایی داشته باشد.

ویرایش فنی:

ویرایش فنی مختص به ظاهر نوشته است. این ویرایش شامل چندین مرحله است که در ادامه به آن می پردازیم:

هماهنگ کردن رسم الخط کلمات: رعایت فاصله و نیم فاصله در کلمات و نیز جدا و سرهم نویسی کلمات. برای مثال فعل هایی مانند میشود بین «می» و «شود» باید نیم فاصله رعایت شود. «نمک دان» باید به صورت سرهم یعنی «نمکدان» نوشته شود. از دیگر موارد رسم الخط می توان به استفاده از «همزه» اشاره کرد. مثال: ابتدائی باید به صورت «ابتدایی» نوشته شود یا «صحراء» باید بدون همزه (صحرا) نوشته شود.

تصحیح غلط‌ های املایی:

ویراستار باید هنگام ویرایش، از درستی املای واژگان مطمئن شود. برای مثال می توان به کاربرد فعل «گذاردن» و «گزاردن» اشاره کرد که در کلماتی مثل «قانون گذاری» و «شکرگزاری» به کار می روند. همچنین کاربرد فعل های «برخواستن» و «برخاستن».

پاراگراف‌بندی:

از دیگر موارد مهم در نوع ویرایش فنی، رعایت درست پاراگراف بندی است. جملات و عبارت هایی که در یک پاراگراف نوشته می شوند باید به یک موضوع اختصاص داشته باشند و مفهوم واحدی را برسانند.

علامت‌ ها و نشانه‌ های نگارشی: یکی از اصول بسیار مهم و اساسی در ویرایش، به کارگیری درست علائم نگارشی مانند نقطه، ویرگول، نقطه ویرگول، علامت تعجب و دیگر نشانه هاست. رعایت درست این علائم، باعث می شود خواننده متن را راحت تر درک کند و متوجه شود که جمله کجا به پایان می رسد و کجا ادامه دارد. ویراستار باید نشانه های نگارشی را که در متن زاید به نظر می آیند و خواننده را دچار گمراهی می کنند، از متن حذف کند.

علاوه بر موارد ذکرشده، موارد دیگری مانند چگونگی عددنویسی، نوشتن فرمول، ارجاعات، پانوشت ها، نقل قول ها، عنوان فصل ها، تصحیح اشتباهات تایپی، در دسته ویرایش فنی قرار دارند.

ویرایش زبانی و ساختاری

این نوع ویرایش، مهم ترین بخش ویراستاری است. امروزه به دلیل گسترش ترجمه های اشتباه و نیز نوآوری های نادرستی که در زبان فارسی وارد شده اند، اشتباهات دستوری و زبانی بسیاری را در نوشته های فارسی مشاهده می کنیم. ویراستار وظیفه دارد هنگام ویرایش متن، این خطاها را تصحیح کند.

همچنین نویسندگان باید به منظور نزدیک کردن متن خود به زبان فارسی معیار، این خطاها و اشتباهات را بشناسند و از کاربرد آنها در متن خود اجتناب کنند.

اکنون چند نمونه از موضوعاتی را که در ویرایش زبانی – ساختاری کاربرد دارند، بیان می کنیم:

حشو:

مانند این جمله: «وی در سن 40 سالگی از دنیا رفت» که کاربرد سن و سالگی با هم نادرست است. بنابراین این جمله به این صورت درست است: «وی در 40 سالگی از دنیا رفت».

تکلف:

«از شما تقدیر و تشکر به عمل خواهد آمد»: نادرست / «از شما قدردانی می شود»: درست.

واژه های بیگانه:

«شاید اگر ریسک می کرد نتیجه بهتری می گرفت». در این جمله واژه «ریسک» کلمه ای بیگانه به شمار می رود. به جای آن بهتر است از واژه «خطر» استفاده کرد.

ترجیح واژگان فارسی:

«داور به بازیکن حریف اخطار داد». در این جمله به جای واژه «اخطار» که عربی است، بهتر است از واژه فارسی «هشدار» استفاده کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، در ویرایش زبانی و ساختاری باید نکات دیگری را هم در نظر گرفت.

پرهیز از حذف نادرست فعل:

برای مثال می توان به این جمله اشاره کرد: «دانش آموز وارد مدرسه و به دوستانش سلام کرد». در جمله اول فعل «شد» بدون قرینه حذف شده است: «دانش آموز وارد مدرسه شد و به دوستانش سلام کرد».

استفاده درست از «را» مفعولی:

دقت داشته باشید که «را» مفعولی همواره پس از مفعول جمله می آید نه پس از فعل. برای مثال به این جمله توجه کنید: «خواهرم هدیه ای که خریده بود را به مادرم داد». در اینجا «را» حتماً باید پس از «هدیه» که مفعول جمله است بیاید.

در حقیقت، ویراستار در انجام ویرایش زبانی و ساختاری، باید به بازبینی واژگاه توجه ویژه ای داشته باشد. واژه های به کار رفته در متن باید با موضوع متن هماهنگ باشند و تا آنجا که امکان دارد، از واژه های ساده و خوش آوا استفاده کند.

مزیت ویرایش زبانی و ساختاری این است که باعث ساده و روان شدن متن می شود و مانع از خسته و کسل شدن خواننده می گردد.

ویرایش محتوایی

همان طور که پیش از این گفته شد، هر متن و نوشته ای لازم است از چند جهت ویرایش و بازبینی شود. یکی از این انواع ویرایش، ویرایش محتوایی است. فردی که قصد انجام ویرایش محتوایی را دارد، باید در زمینه موضوع متن تخصص کافی داشته باشد.

برای مثال اگر متن مورد نظر در زمینه پزشکی است، فردی که قرار است از نظر محتوایی متن را ویرایش کند، ضرورتاً باید در زمینه پزشکی اطلاعات لازم را داشته باشد. یا اگر متن مورد نظر داستان است، ویراستار محتوایی باید از طرح داستان اطلاع داشته باشد و تشخیص دهد که متن انسجام لازم را دارد یا خیر؟ بنابراین داشتن تسلط کامل بر موضوع، برای انجام ویرایش محتوایی، ضروری است.

چگونگی ویرایش متن

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام نوشتن یک متن، این است که نویسنده خود، برخی نکات لازم ویرایشی را در متن خود رعایت کند. البته این موضوع، وجود ویراستار را در کنار نویسنده انکار نمی کند و هر متن در پایان باید توسط یک ویراستار حرفه ای بررسی و بازبینی شود.

در ادامه این مطلب، به برخی از این نکات اشاره شده است.

نشانه‌ گذاری:

هرچند رعایت نشانه گذاری ها در نگاه اول ساده به نظر می آید، اما رعایت نکردن آن، بسیاری از اوقات باعث خوانش غلط متن می شود و ممکن است مقصود نویسنده به خواننده منتقل نشود.

برخی از علائمی که در زبان فارسی رواج دارند، عبارتند از:

نقطه (.):

نشانه مکث کامل است و در انتهای جمله کامل آورده می شود: دوستم سال گذشته از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

ویرگول (،):

این علامت نشانه مکث کوتاه است و نشان می دهد که اجزای قبل و بعد از آن، با یکدیگر پیوند دارند: با بررسی اقدامات لازم، قاضی وی را عفو کرد. زن و مرد، پیر و جوان، شهری و روستایی، همه باید در آبادکردن کشور بکوشند.

نقطه ویرگول (؛):

این علامت نیز نشانه وقف است؛ ولی وقف آن کمتر از نقطه و بلندتر از ویرگول است. مثال: مریم صبح زود از خواب برخاست؛ صبحانه خورد و پس از آن، از خانه خارج شد. «گفتن» فعل متعدی است؛ یعنی به مفعول نیاز دارد.

جدانویسی و سرهم­ نویسی:

به اعتقاد برخی صاحب نظران، جدانویسی کلمه ها بر سرهم نویسی، اولویت دارد. کلماتی که پیوسته نوشتن آنها خواندن را دشوار می کند یا باعث طولانی شدن کلمه یا پُر دندانه شدن آنها می شود، باید جدا نوشته شوند. همچنین هر کلمه که یک واحد معنایی مستقل دارد، باید جدای از کلمات دیگر نوشته شود.

علاوه بر این رعایت نیم فاصله در نوشتن کلمات نیز ضروری است. از نیم فاصله هنگامی استفاده می شود که دو یا چند کلمه در کنار یکدیگر، یک کلمه مستقل را تشکیل می دهند. برای مثال، کلماتی مانند دانش آموز، تقسیم بندی، کتاب ها و رو به رو باید با نیم فاصله نوشته شوند.

با این حال، کلماتی در زبان فارسی وجود دارند که سرهم نوشتن آنها در میان همگان جا افتاده است. این گونه کلمات می بایست به همان صورت رایج و معمول نوشته شوند. مثال: لبخند، دانشگاه، گلبرگ، خوشحال و مانند اینها.

املا و تلفظ درست واژگان:

نوشتن واژگان با املای صحیح، باعث می شود که نویسنده منظور خود را بدون ابهام به خواننده منتقل کند. بیشتر اوقات، اشتباهاتی در تلفظ یا نوشتن کلمه ای باعث گمراه کردن خواننده می شود. پس رعایت این نکته در هنگام نگارش لازم و ضروری است. چند نمونه از غلط های املایی رایج عبارتند از: «راجب به» که باید به صورت «راجع به» نوشته شود/ نَهار: ناهار/ شکرگذاری: شکرگزاری/ نام گزاری: نام گذاری/ جدّ و آباد: جدّ و آبا.

همچنین در زبان فارسی کلمات بسیاری وجود دارند که مانند هم خوانده و تلفظ می شوند اما املای آنها متفاوت است. هنگام نوشتن، باید از به کار بردن آنها به جای یکدیگر خودداری شود. مانند:

آجل: به معنای آینده و مدت دار / عاجل: سریع و شتابان اَمَل: آرزو/ عمل: کار

انتساب: نسبت دادن / انتصاب: گماشتن اساس: پایه و بنیاد / اثاث: لوازم خانه

اثیر: کره آتش، عالی، بلند / اسیر: گرفتار ثنا: ستایش / سنا: روشنایی

اِمارت: امیری، حکومت / عمارت: بنا و ساختمان حوزه: ناحیه / حوضه: آبگیر

حشوهای زبانی

حشو یا همان تکرار اضافه در زبان دو شکل مختلف دارد:

یک: شکل اول حشو به این صورت است که دو کلمه که با یکدیگر هم معنا هستند، با هم ترکیب شوند؛ به این معنی که یکی از کلمه ها معنی و مفهوم کلمه دیگر را در بر دارد. هنگامی که این کلمه در جمله نقش مشخصی نداشته باشد و حذف آن معنی جمله را تغییر ندهد، حشو به شمار می رود. حشو باعث می شود از زیبایی جمله کاسته شود.

در بسیاری از نثرهای فارسی حشو وجود دارد که یکی از دلایل آن ناآگاهی نویسنده است. برای مثال، به موارد زیر می توان اشاره کرد:

حق حق گریه / لزوماً باید / شاهد عینی / صعود به بالا / نیم رخ صورت / متحد شدن با هم / ورطه نابودی / کلبه کوچک.

دو: دومین نوع حشو آن است که در یک جمله، نشانه یا کلمه ای زاید به کار رفته باشد. مثال:

یک ...ی: یک متنی را خواندم: متنی را خواندم.

بر رویِ: کتاب را بر روی میز گذاشت: کتاب را روی میز گذاشت.

که: چند روز است که نخوابیدم: چند روز است نخوابیدم.

تنوین

امروزه یکی از مسائل بحث برانگیز، استفاده یا استفاده نکردن از تنوین است.

قاعده ای که همواره پذیرفته شده است، این است که کلمات فارسی، تنوین نمی پذیرند و استفاده از قیدهای مناسب به جای کلمات تنوین دار، مناسب تر است. مثال: تقریباً: به تقریب/ معمولاً: بیشتر/ گاهاً: گاهی/ گاه گاه/ قبلاً: پیشتر/ دائماً: دائم/ متعاقباً: در پی/ نهایتاً: در نهایت.

ایجاز

ایجاز در نوشته، یکی از موارد مهم برای داشتن متنی زیبا و خوانا است.

شرط ابتدایی برای دچارنشدن به درازنویسی، این است که نوشته ما محیطی صمیمی برای گفت و گو با خواننده باشد. گاهی اوقات، نویسندگان برای توضیح بیشتر و نیز شفاف سازی، ناخودآگاه سبب طولانی شدن متن خود می شوند اما می توانند با پیرایش متن خود، این مشکل را برطرف سازند.

روش ­های مختلفی برای پرهیز از درازنویسی وجود دارد که در ادامه به آن می­ پردازیم:

یک: حذف جمله‌های میان پیوندی

به جمله زیر دقت کنید:

«معلم برای اینکه درس خود را شفاف و واضح بیان کند و مقصود خود را به دانش­ آموزانش منتقل کند به گونه ای که دانش­ آموزان کاملاً متوجه مقصود او بشوند مدام از عبارت های تأکیدی و قید و صفت استفاده می کرد».

جمله بالا را می توان با حذف برخی عبارت ها، به این صورت خلاصه کرد:

«معلم برای اینکه مقصودش را به دانش ­آموزان منتقل کند، از عبارتهای تأکیدی و قید و صفت استفاده می کرد».

دو: تقسیم جمله بلند به چند جمله کوتاه

«معلم برای بیان مقصود خودش از عبارتهای تأکیدی استفاده می کرد. همچنین به کار بردن قیدها و صفت ها می تواند به فهم بهتر دانش آموزان کمک کند».

سه: حذف عبارت‌ ها و کلمات زاید

«داستان زندگی حضرت یوسف به رنج هایی که وی به سبب حسادت برادرانش کشید و جریان رسیدن حضرت یوسف، این پیامبر الهی، به مقام عزیز مصر می پردازد».

«داستان یوسف (ع)، به رنج های آن حضرت و نیز رسیدن وی به مقام عزیز مصر می ­پردازد».

چهار: تبدیل جمله‌ های معترضه به عبارت‌ های بدلی

«آرش امینی که دانش آموز است و اهل مازندران است در این روزها به کار کشاورزی هم می پردازد».

«آرش امینی، دانش آموز مازندارنی، این روزها به کار کشاورزی نیز می پردازد».

پنج: تبدیل کلمه‌ ها و عبارت‌ های بلند به کوتاه

به این نمونه ها دقت کنید:

از سوی: از / در معرض فروش قرار دادن: فروختن / به رشته تحریر درآوردن: نوشتن / غیر قابل بخشش: نابخشودنی / ابراز تشکر کردن: تشکر کردن / سعی در .... دارد: می کوشد / از طریق: با / ارسال کردن: فرستادن.

حذف فعل

در بسیاری از متن های زبان فارسی مشاهده می­ کنیم که فعل بدون قرینه و نابجا حذف شده اند. اگرچه حذف کلمات اضافه یکی از راه‌های گریز از درازنویسی است، اما گاهی اوقات، حذف نابجای فعل، باعث آسیب رساندن به ساختار متن می ­شود. برای نمونه به جمله های زیر دقت کنید:

- دیروز در خانه غذا و سپس به باشگاه رفتم.

در این جمله فعل «خوردن» بدون قرینه حذف شده است. دقت کنید که به قرینه فعل «رفتن» نمی توان فعل «خوردن» را حذف کرد؛ زیرا از یک جنس نیستند.

پس به این صورت صحیح است: دیروز در خانه غذا خوردم و سپس به باشگاه باشگاه رفتم.

- پیاز را اضافه و بپزید: پیاز را اضافه کنید و بپزید.

پس حذف فعل بدون قرینه، اشتباه است و باعث ابهام و نارسایی جمله می شود.

کاربرد نامناسب افعال معین یا کمکی

امروزه در بسیاری از نوشته‌ های رسمی یا متون و نامه ‌های اداری، از فعل هایی مانند «می‌ گردد، می‌ باشد، می‌ سازد و می ‌نماید» زیاد استفاده می شود؛ در حالی که استفاده از آنها درست نیست.

- فعل «گردیدن» به معنی «چرخش به دور چیزی» است. برای مثال زمین به دور خورشید می‌گردد. بنابراین استفاده از آن به جای فعل «می شود» درست نیست. مثال:

خواندن متون کهن فارسی به نویسندگان توصیه می گردد.

خواندن متون کهن فارسی به نویسندگان توصیه می شود.

- «می‌باشد» از مصدر «بودن» است؛ اما بر اساس دستور زبان فارسی، کاربرد چندانی ندارد و بهتر است به جای آن از فعل «است» استفاده شود.

مثال:

یکی از غلط های رایج در نوشته ها، حذف فعل بدون قرینه می باشد.

یکی از غلط های رایج در نوشته ها، حذف فعل بدون قرینه است.

- همچنین استفاده از فعل «ساختن» به جای «کردن»، که در نوشته ها بسیار دیده می شود، درست نیست.

مثال:

مدیر کارکنان را از مقررات شرکت آگاه ساخت.

مدیر کارکنان را از مقررات شرکت آگاه کرد.

استفاده از فعل «نمودن» به جای «کردن» نیز از دیگر اشتباهات است که گاهی برای پرهیز از تکرار آورده می شود.

مثال:

از شهروندان عزیز تقاضا می‌نماییم که از وسایل نقلیه عمومی استفاده نموده و موجب افزایش ترافیک نشوند.

از شهروندان عزیز تقاضا می‌کنیم که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و موجب افزایش ترافیک نشوند.

اما کاربرد نا به جای فعل «هست» به جای «است»، رایج‌ ترین کاربرد نادرست فعل است. هست به معنی «وجود دارد» نباید به‌ جای «است» به کار رود.

سعید در دانشگاه است؟ سعید در دانشگاه هست؟ (وجود دارد؟)

هوا امروز ابری هست: هوا امروز ابری است.

استفاده از فعل مجهول

فعل مجهول بیشتر در متن ها و مقاله های علمی به کار می رود. با این حال پیشنهاد می شود تا آنجا که ممکن است از این فعل استفاده نشود. اما قبل از آن لازم است که با چنین فعل هایی آشنا شویم.

فاعل در جمله های مجهول شناخته شده نیست و مفعول به جای فاعل به کار می رود. گاهی اوقات کاربرد جمله های مجهول باعث ایجاد پرسش در ذهن خواننده می شود.

برای مثال در جمله «شاهین دیروز کشته شد»، این پرسش پیش می آید که «چه کسی شاهین را کشت». یا در جمله «هدیه فرستاده شد»، ممکن است سؤال شود که «چه کسی هدیه را فرستاد». بسیاری از اوقات، جمله ای که فاعل آن شناخته شده و مشخص است، به شکل مجهول نوشته می شود.

برای مثال، به جمله های زیر دقت کنید:

دزدان خانه توسط پلیس دستگیر شدند: پلیس دزدهای خانه را دستگیر کرد.

نکته‌های مهم امتحان توسط معلم گفته شد: معلم نکته های مهم امتحان را گفت.

استفاده از فعل مجهول باعث کاهش زیبایی و صمیمیت متن می شود و خواننده را از فضای متن دور می کند.

«را»ی مفعولی

«را» نشانه مفعول است و باید بلافاصله بعد از مفعول بیاید. بنابراین آوردن آن بعد از فعل، نهاد، متمم و «ی» نکره اشتباه است.

مثال:

کتاب روان شناسی که دیروز آوردی را خواندم: کتاب روانش شناسی را که دیروز آوردی، خواندم.

کلمات بیگانه

در زبان فارسی کلمه هایی وجود دارند که جانشین مناسبی برای واژه های بیگانه است. کاربرد معادل های فارسی، باعث زیباتر شدن نوشته می شوند. پس شناخت این واژه های فارسی در برابر واژه های بیگانه ضروری است. در ادامه چند نمونه از این برابرها آورده شده است:

اجلاس: نشست/ یقین: باور/ باطل: پوچ، بیهوده/ پارک: بوستان/ ثقیل: سنگین/ جراحت: زخم/ شجاع: دلاور/ ضمایم: پیوست­ها/ عاقل: هشیار/ قیمت: بها/ لعنت: نفرین/ نظافت: پاکیزگی/ وارث: بازمانده/ مبتلا: دچار/ کسالت: ناخوشی/ صبور: شکیبا/ رابطه: پیوند/ فعال: پرکار/ طالع: سرنوشت/ سابقه: پیشینه/ دعا: نیایش/ خاطر: اندیشه، یاد.

توجه به بار کلمات

هر کلمه به غیر از معنی مشخص، بر اساس شرایط زمانی، فرهنگی، تاریخی، موسیقی و نیز شخصیت ‌هایی که آن را به کار می‌برند، بار مشخصی را هم به دوش می‌ کشد. به این ترتیب هنگام کاربرد کلمات، تنها توجه به معنای لغوی آنها کافی نیست و باید ویژگی های دیگری را هم در نظر داشت. همچنین برخی کلمات با گذشت زمان رنگ و بوی خاصی پیدا می کنند که باید به آن نیز دقت کرد.

رضا بابایی در کتاب «بهتر بنویسیم»، کلمات را به سه دسته تقسیم می کند:

- آنهایی که بار منفی دارند؛

- آنهایی که دارای بار مثبت هستند؛

- و کلمات خنثی.

مثال:

- فعل «برخوردار» بودن در جمله هایی به کار می رود که بار مثبت دارند و استفاده از آنها در جمله های منفی درست نیست:

«این مدرسه از امکانات مناسبی برخوردار نیست»: «این مدرسه امکانات مناسبی ندارد».

- فعل «توجیه کردن» هنگام صحبت از کار منفی یا اشتباهی به کار می رود که قصد داریم برای آن دلیل بیاوریم. پس بار معنایی منفی دارد.

«وی کارهای شایسته­اش را با اهداف بلندمدت خود توجیه می‌کند»: «دلیل کارهای شایسته وی، اهداف بلندمدتش است».

- مثال دیگر در مورد فعل «انتظار رفتن» است. این فعل در جملاتی که بار مثبت دارند، به کار می رود.

پس استفاده از آن در این جمله درست نیست:

«انتظار می‌ رود ورزشکاران در این مسابقات نتیجه قابل قبولی به دست نیاورند»: «احتمال اینکه ورزشکاران در این مسابقات نتایج قابل قبولی به دست بیاورند، کم است»؛

یا «شاید ورزشکاران در این مسابقات نتایج قابل قبولی به دست نیاورند».

حرف اضافه

یکی از اقسام کلمه حرف اضافه است. حرف اضافه معنای مشخصی ندارد و تنها هنگامی که در کنار اسمی قرار بگیرد، نقش آن اسم را به متمم تبدیل می کند.

مثال:

پس از زمستانی طولانی، هوای شهر معتدل شد.

ایران قبل از ورود اسلام، تمدنی باشکوه داشت.

برای دیدن دوستم لحظه شماری می کنم.

روی این میز کتاب های فراوانی گذاشته شده است.

کشور بدون راست کرداری و دلسوزی مسئولین آباد نخواهد شد.

نکته: اگر به حروف اضافه، حرف یا اسمی اضافه شود، نادرست است.

مثال:

استفادۀ از اموال مردم برای کارهای شخصی درست نیست: استفاده از امول مردم برای کارهای شخصی درست نیست.

وی جدای از اینکه خوش اخلاق است، بسیار پر تلاش است:وی جدا از اینکه خوش اخلاق است، بسیار پر تلاش است.

خطای در این مسابقه جبران شدنی نیست: خطا در این مسابقه جبران شدنی نیست.

نکته: اگر حرف اضافه با کلمۀ بعد از خودش صفت بسازد، اضافه به حرف اضافه درست است.

مثال:

بی‌صدا: استفادۀ بی‌صدا از این وسیله ممکن نیست.

کاربرد نابجای کلمات

گاهی اوقات پیش می آید که کلمات را در معنای اصلی خود استفاده نمی کنیم. البته بسیاری از کلمات امروزه معناهای متفاوتی پیدا کرده اند و به دلیل اینکه در بین مردم جا افتاده اند، استفاده از آنها مشکلی ندارد. برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقدیر: معنای اصلی: اندازه گیری/ معنای امروزی: قدردانی

تحکیم: معنای اصلی: حکم دادن/ معنای امروزی: استوار کردن

پایمردی: معنای اصلی: پا در میانی/ معنای امروزی: پایداری

پیرامون: معنای اصلی: گرداگرد/ معنای امروزی: درباره

کنکاش: معنای اصلی: رایزنی و مشورت/ معنای امروزی: جستجو


ویرایش و بازخوانی فارسی مقاله و متون تخصصی | شبکه ...

transnet.ir

فرایند ویرایش و بازخوانی متون فارسی پس از بررسی کیفیت متن و نوع موضوعی که برای آن تولید محتوا شده، در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله نخست ویرایش صوری و مرحله ...

آیا خدمات ویرایش و ویراستاری محتوا در شبکه مترجمین ایران انجام می‌شود؟

در فرایند ویرایش و بازخوانی چه تغییراتی در متن ایجاد می‌شود؟

هزینه ویرایش و بازخوانی متن چگونه محاسبه می‌شود؟

آیا امکان سفارش ویرایش و ویراستاری به‌صورت فوری وجود دارد؟


ویرایش آنلاین متن با ویراست‌لایو | غلط‌یاب املایی | ویراستاران

virastaran.net

ویرایش آنلاین متن تا حدی کمک‌حالِ نویسنده‌ها و ویراستارهاست. با ویراست‌لایو می‌توانید برخی غلط‌های رایج و نویسه‌های ناسالم را در لحظه درست کنید.


ویرایش خودکار | ویراستاران

virastaran.net

سامانهٔ ویرایش خودکار متن فارسی برای درست‌کردن برخی نویسه‌ها. کارهای کم‌شمار و البته کارگشای سامانهٔ ویرایش خودکار در داخل سامانه فهرست شده است. با ویرایش ...


ویراستار متن، ابزاری آنلاین برای اصلاح متون فارسی - پینگوتیم

pingoteam.ir

ویراستار پینگو، ابزار جامع و تخصصی ویرایش آنلاین متون فارسی است که با به‌کارگیری روش‌های پیشرفته‌ی پردازش زبان و با هدف پاسداشت خط و ...


برنامه ویرایشگر حرفه ای متن - دانلود | کافه بازار

cafebazaar.ir

ویرایشگر حرفه ای متن یک نرم افزار کاربردی جهت ویرایش متن به صورت حرفه ای است. این اپلیکیشن برای دستگاه های اندروید نوشته شده است که در آن ...


آموزش ویرایش و ویراستاری | 15 گام عملی تا یادگیری ویرایش ...

madresenevisandegi.com

ویراستار، متن را بیشتر از خود نویسنده می‌خواند و علاوه بر اعمال ویرایش فنی، نوشته را بازنویسی می‌کند. جمله‌های مبهم و نارسا را تغییر می‌دهد. جملات بلند را کوتاه می‌کند ...


بدون دغدغه متن‌ فارسی بنویسید و ویرایش کنید - وبلاگ پارسکدرز

parscoders.com

ویراست‌لایو ابزار جامع و تخصصی تولید و ویرایش آنلاین متون فارسی است که با به‌کارگیری روش‌های پیشرفتهٔ یادگیری ماشین و پردازش زبان برای ...


ویراویراست

viravirast.com

سامانۀ هوشمند ویرایش متن فارسی با تایپ گفتاری ... سامانۀ هوشمند ویراستاری آنلاین متن فارسی ویراویراست با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته و به‌روز هوش مصنوعی ...


راهنمای ویرایش متن نامه‌های ارسالی

yektaweb.com

چگونگی ویرایش: 1. به پوشه‌ی ep_txts بروید. 2. دکمه‌ی ویرایش را در جلوی نامه‌ی مورد نظر کلیک کنید. 3. دکمه‌ی تبدیل به حالت پیشرفته را کلیک کنید. 4. متن نامه را ...


سفارش ویرایش متن - سفارش ویراستاری متن - سان تایپ

suntype.ir › virastari

ویرایش متن مقاله، کتاب، پایان نامه، نامه اداری و ویراستاری تخصصی متون انگلیسی و فارسی با ضمانت کیفیت و بدون محدودیت زمانی، ارسال سفارش در تلگرام و ...


ویراست‌لایو راه حل جامع تولید و ویرایش متون فارسی در وب

virastlive.com

ویراست‌لایو- راه حل جامع تولید و ویرایش متون فارسی.


ویرایش مقاله و ویرایش متن فارسی - مترجم متن - سفارش ترجمه متن

text-translator.com

ویرایش تخصصی مقالات فارسی، ویرایش تخصصی متون ترجمه شده، ویرایش ترجمه، و ویرایش پایان نامه هایی که از متون انگلیسی ترجمه شده اند توسط مترجمان و ...


ویراسباز؛ نرم افزار ویرایش آنلاین متن | دنیای وب | DW | 14.04 ...

dw.com

ویراسباز؛ نرم افزار ویرایش آنلاین متن. رعایت آیین نگارش فارسی کار چندان آسانی نیست. اما رعایت برخی نکات در شیوایی و زیبایی متن به نحوی ...


ویراستاری چیست؟ چگونه یک متن را ویرایش کنیم؟ | وبلاگ ...

tarjomic.com

هدف از ویراستاری یک متن رفع ایرادات و رسا کردن متن و رفع اشکالات دستوری است. یک متن، فیلم، موسیقی یا عکس پس از ویرایش و بازبینی جان ...


10 ابزار برتر ویرایش متن فارسی و انگلیسی آنلاین بدون نیاز ...

anzalweb.ir

ویرایش متن آنلاین به شما امکان دسترسی به فایل های متنی را به صورت آنلاین می دهد تا هر زمان که بخواهید بتوانید یک ویراستار متن آنلاین قوی داشته ...


PilotEdit 14.7.0 + Portable دانلود ویرایش حرفه ای متن - Soft98.ir

soft98.ir

ویرایشگر حرفه ای فایل که برای کمک به کاربران طراحی شده تا قادر به ساختن خطوط مختلف، هماهنگ کردن ردیف ها و ویرایش فایل های بزرگ باشند و متن ...


متن نگار - برنامه‌ها در Google Play

play.google.com

متن نگار یه عکس نوشته ساز اندرویدیه که از سال 1394 عرضه شده و به طور مداوم به روزرسانی شده و امکانات جدیدی بهش اضافه شده. با متن نگار می‌تونی به راحتی ...


روش های ویرایش متن – شبکه ویراستاران ایران

editorsnet.ir

ویرایش متن، در ساده‌ترین تعریف، به معنای بازبینی و اصلاح یک نوشته بر اساس اصول و قواعد محتوایی، املایی، دستوری و نگارشی است. شاید پیش ...


نرم‌افزارهای ویرایش متون و مقالات انگلیسی [راهنمای جامع و کاربردی]

writeme.ir

حتما بخوانید: فهرست بهترین نرم افزارهای اصلاح گرامر در زبان انگلیسی، ویراستاری مقالات و متون + سایت های آنلاین ویرایش گرامر زبان انگلیسی.


با نرم افزار ویراستار دیگر غلط ننویسید +دانلود

yjc.ir

ویراستیار نرم افزار تخصصی ویرایش متون فارسی است که به صورت یک افزونه به نرم افزار Word اضافه می شود.


ویرایش متن ها - PEOI

peoi.org

ویرایش متن ها. فایل های زیر از طریق ویرایش متن قابل دسترسی هستند - متن فصل ها ، بخش ها و زیر بخش ها - ضمائم - پرسش های مرور مطالب - تکلیف ها


آموزش ویرایش استاندارد متون فارسی - صفحه اصلی - تازه‌های سایت

dkaf.ir

برای درست نویسی و ویرایش متن پیش از هرچیز آشنایی با دستور زبان فارسی نیاز است. برای آشنایی و مرور بر دستور زبان فارسی پیشنهاد درسنامه استفاده از کتاب « ...


آموزش ویراستاری (ویرایش) متن در ورد / بخش اول - خبرگزاری میزان

mizanonline.com

خبرگزاری میزان - ویراستاری یکی از بزرگترین مزیتها و قابلیت های برنامه ورد میباشد. در این مطلب روش استفاده از آن آموزش داده می شود .


ویراستاری چیست؟ چگونه یک متن را ویرایش کنیم؟ - استودیو ...

arangweb.com

تعریف ویرایش متن. ویرایش متن کتاب که امروزه امری بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود، زمان پیدایش آن به حدود دهه‌ی ۴۰ شمسی باز می‌گردد که در آن دوره‌، مؤسسه‌ی انتشارات ...


ویرایش‌گر متن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

fa.wikipedia.org

ویرایشگر متن یا ویراستار متن نوعی از نرم‌افزارهای کاربردی است که برای ویرایش فایل‌های متنیِ ساده به‌کار می‌رود. ویرایشگرهای متن اغلب به‌وسیلهٔ سیستم‌های عامل یا ...


لیست پروژه های ویرایش متن - پونیشا

status-open

پروژه خود را ایجاد کنید، پیشنهادات فریلنسرها را دریافت کنید و بعد از رضایت از کار پرداخت را انجام دهید.


آموزش ویرایش متن در word - لرن پارسی

learnparsi.com

متنی را بین اسناد انتقال بدهد یا كپی كند. با اصول جستجو و جایگزینی متن آشنا شود. با اصول ویرایش متن آشنا شود. تاكنون با مهارت های پایه ای ...


نرم افزار رایگان ویرایش متون انگلیسی - ویرگول

virgool.io

نوشتن ی متن انگلیسی به خودی خود برای خیلیا سخته و ویرایش متن انگلیسی از نوشتنش هم سخت تره و کلی هم زمان می بره. خیلی وقتا میشه که ی متن کوتاه یا یک ایمیل ...


فن ویرایش متن | شبکه بین المللی خبرنگاران

ijnet.org › story

Translate this page

فن ویرایش متن ... حتا در روزنامه هایی که ویراستاران متن 'مجاز' نیستند از خبرنگاران سوال کنند یا با آنها حرف بزنند. اگر از مهلت چیزی نمانده، این کار را روز بعد بکنید ...


ویرایش متن در فتوشاپ - soringpcrepair.com

fa.soringpcrepair.com

فتوشاپ، با وجود اینکه یک ویرایشگر ریدر است، فرصت های بسیار زیادی برای ایجاد و ویرایش متون فراهم می کند. نه کلمه البته، اما برای طراحی وب سایت ها، کارت های ...


راهنمای ویرایش متن نامه‌های ارسالی

danesh.dmk.ir

معرفی بخش نامه های پیش فرض; روش ویرایش متن نامه ها; دوزبانه کردن متن نامه ها; اضافه کردن لینک انصراف از داوری; متغیرهای قابل استفاده در نامه ها; اضافه کردن نامه جدید ...


ویرایش متن با استفاده از Kendo Editor - برنامه نویسان

barnamenevisan.org

ویرایش متن با استفاده از Kendo Editor. ... از Kendo Editor UI را بررسی خواهیم کرد و با استفاده از jQuery قابلیت های مختلف این ویرایشگر را به کار خواهیم برد.


ویرایش نیتیو با گواهی قابل استعلام از کانادا

lingaline.com

ویرایش نیتیو با گواهی معتبر و قابل استعلام از انگلیس، ویرایش نیتیو مقالات انگلیسی، ویرایش مقاله و متن انگلیسی با پشتیبانی واقعی تا زمان چاپ مقاله.

آیا واقعا مقاله برای ویراستار نیتیو ارسال میشود؟

منظور از گارانتی تا زمان پذیرش مقاله چیست؟

چطور از امنیت مقاله مطمئن باشم؟


ویراستاری چیست؟ چگونه یک متن را ویرایش کنیم؟ - استودیو ...

arangweb.ir

ویرایش متن کتاب که امروزه امری بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود، زمان پیدایش آن به حدود دهه‌ی ۴۰ شمسی باز می‌گردد که در آن دوره‌، مؤسسه‌ی انتشارات فرانکلین با فعالیت ...


ویرایش‌گر متن شریف: سامانۀ ویرایش و خطایابی املایی زبان فارسی

jsdp.rcisp.ac.ir

در مقالۀ حاضر سامانه‌ای هوشمند جهت ویرایش و خطایابی املایی متون فارسی معرفی شده‌است. هدف از طراحی و ایجاد این سامانه، ویرایش متون فارسی برای کاربردهای پردازش زبان ...


مقالات مرتبط با ویرایش متن - نورمگز

noormags.ir

کلیدواژه ویرایش متن ‏/ (11 مقاله). مرتب سازی; تاریخ ... ارائهی الگوی نظری جهت ویرایش کتاب های الکترونیکی. نویسنده : بیات، مهرداد؛ آذرمی، ملیحه؛. مجله: پژوهشنامه چاپ ...


ابزار ویرایش متن ویراستار - دانشگاه خلیج فارس

pgu.ac.ir › page

ابزار ویراستار که بر روی نرم افزار word نصب می شود، می تواند سرعت و دقت ویرایش شما را چند برابر کند. این ابزار قابلیت غلط گیری املایی بالایی دارد. امکانات ...


ویرایش متن قبل از چاپ در word - سرزمین دانلود

sarzamindownload.com

(مربوط به موضوع ویرایش متن قبل از چاپ در word). ترفندهای نرم افزار Word (قسمت اول). نرم افزار Word جزو ابزار هایی است که تمام کاربران با آن کم و بیش سرو کار ...


ویرایش متن در ایلوستریتور | مجموعه مقالات و آموزش ها | مجله فرادرس

blog.faradars.org

ویرایش متن در ایلوستریتور. تا کنون در مجله فرادرس، مقالات و آموزش‌های متنوعی را در موضوع «ویرایش متن در ایلوستریتور» منتشر کرده ایم. در ادامه برخی از این مقالات ...


ویرایش متن در اندروید | رایانه کمک

blog.rayanekomak.com

اما به خاطر داشتن صفحه ی کوچکتر و نداشتن صفحه کلید ، هرگز مانند کامپیوتر کارایی جهت ویرایش متن را ندارد ، با پیدایش چند اپلیکیشن ویرایشگر متن حرفه ای ...


ویرایش متن داخل عکس | شبکه

shabakeh-mag.com
ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟ ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید. ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه ...


شیوه ویرایش - ترجمه و ویرایش نیتیو با گواهی قابل استعلام از ...

radanenglishedit.com

شیوه ویرایش مقاله در گروه ویراستاری نیتیو رادان (Radan English Edit) به صورت ویرایش ... ایجاد یکنواختی در ویرایش متن انگلیسی و ویرایش به یکی از سبک های ...


بایگانی‌های ویرایش متن - ویراستاران بدون مرز

virastari.com

ویرایش و در مطلب پیش بیان شد که درازنویسی، گزافه‌گویی، پرگویی و اطناب از جمله نارسایی‌های زبان فارسی است که به فهم نادرست متن منجر می‌شود؛ از .


فیلم آموزش کار و فناوری - پایه ششم (درس ششم: ویرایش متن - 2)

roshd.ir › fanavari › Content

برای اینکه متن ما ظاهری زیبا پیدا کند، باید تنظیماتی را روی بندها انجام دهیم. به تنظیمات متن و برطرف کردن ایرادها و غلط های آن ، ویرایش متن می‌گویند.


نمونه‌ی ویرایش متن بیولوژی مولکولی - کانون ویرایش ایرانیان

iranvirayeshcenter.com

نکته: اگرچه نشان دادن تمام تفاوت‌های ویرایش تخصصی و پیشرفته با استفاده از بریده‌ای از یک متن دست‌نوشته بسیار سخت است، در متن‌های نمونه‌ای زیر تمام تلاشمان را ...


آموزش ویرایش متن در یک سلول (اکسل2003،2007،2010 ...

itchannel.ir

برای تغییر متن در سلول A1 داخل سلول کلیک کرده و متن را تغییر دهید.ولی اگر می خواهید متن را فقط ویرایش کنید،مثلا اگر قسمتی از متن غلط املایی دارید شما می ...


ویرایش متن انگلیسی - مشرق نیوز

mashreghnews.ir

تنها راه چاره در این زمینه ویرایش متن انگلیسی توسط یک فرد بومی انگلیسی زبان و آشنا به نکات دستوری و گرامری در این زمینه است.


افزودن و ویرایش متن در نرم‌افزار فتوشاپ | رسانه کلیک

click.ir

اگر از نرم‌افزار ویرایش عکس فتوشاپ استفاده می‌کنید، باید بدانید که دانستن روش‌های افزودن و ویرایش متن در نرم‌افزار فتوشاپ بسیار واجب و ...


سوالات متداول واتساپ - چگونگی ویرایش عکس‌ها و ویدیوها

chats

افزودن متن. در بالای صفحه متن را بزنید. در کادر متنی، متن دلخواه خود را بنویسید.


آموزش چگونگی ویراستاری متن با نرم افزار Word | قابلیت های ...

itrans24.com

آموزش چگونگی ویراستاری متن با نرم افزار Word | قابلیت های جالب نرم افزار word در ویراستاری متن که هر مترجمی باید به آن تسلط کامل داشته باشد.


ویرایش متن انگلیسی - موسسه سینا

sina-pub.ir

ویرایش مقالات و متون انگلیسی در تمامی زبان ها به سه بخش تقسیم میشود ویرایش ساختاری.ویرایش علمی.ویرایش فنی در این بخش ویرایش مقالات ...


دستورالعمل‌هایی برای پیاده کردن نوار مصاحبه، ویرایش متن و ...

oral-history.ir

مقدمه: با وجودی که پیاده کردن نوار مصاحبه تاریخ شفاهی و ویرایش متن آن امری است که سبک و سلیقه شخصی در آن دخالت دارد، اما چند دستورالعمل مهم را در اینجا برای مرحله ...


سندنگار Google - سندها را به‌طور آنلاین و به رایگان ایجاد و ...

google.com

سند جدیدی ایجاد کنید و آن را به‌طور هم‌زمان با دیگران ویرایش کنید - از روی رایانه، تلفن یا رایانه لوحی‌تان. با یا بدون اتصال به اینترنت کارهایتان انجام می‌شود.


چک لیست ویرایش و اصلاح متن - رایتینا

writena.com

چك لیست اصلاح و ویرایش متن برای یک نویسنده محتوا شامل 9 دستورالعمل اصلاح و ویرایش متن می باشد که برای هر نویسنده و تولید کننده محتوایی ...


ویرایش متون | چگونه یک متن را به صورت اصولی ویرایش کنیم ...

mednevis.com

می شود گفت ویرایش متون مرحله نهایی برای نگارش یک مطلب است. به طور کلی ویرایش کردن یعنی بررسی دقیق یک نوشتار کتبی. با مدنویس همراه ...


ویرایش متن انگلیسی توسط ویراستاران مورد تائید Elsevier

editgar.com

ادیتگر؛ سامانه آنلاین ترجمه و ویرایش متن انگلیسی مقالات با ارائه گواهی ویرایش نیتیو و گزارش اصالت مقاله؛ رفع نواقص سرقت ادبی و ...


روش افزودن و ویرایش متن در فتوشاپ با استفاده از ابزارهای متنی ...

raveshtech.ir

ویرایش متن در فتوشاپ. در ورژن های تاره فتوشاپ هنگامی که باکس نوشته ساخته می شود، یک متن پیش فرض که Lorem Ipsum نام دارد در آن نمایش داده می ...


آموزش ویراستاری (ویرایش) متن در ورد - دیجیتال آرت

digital-art.ir

در این آموزش که با عنوان آموزش ویراستاری (ویرایش) متن در ورد منتشر شده است، با چگونگی ویراستاری متن موجود در سند در ورد 2007،2010،2013 آشنا ...


اسناد و تصاویر اسکن شده فارسی خود را به متن قابل ویرایش ...

library.razavi.ir

اگر قصد دارید اسناد متنی اسکن شده خود را به متن قابل ویرایش تبدیل کرده و تغییراتی در آن ها انجام دهید و یا می خواهید متون ذخیره شده در فایل های PDF را به دست آورده و ...


کلیدهای میانبر ویرایش متن - حرفه ای

herfee.ir

زمانی که در حال نوشتن ایمیل، وبگردی یا نوشتن یک متن در ورد هستید، می‌توانید با استفاده از کلیدهای میانبر ویرایش متن کار خود را ساده‌تر کنید.


ویرایش متن در فتوشاپ - همراه رایانه

hamrahpc.com

تغییر و ویرایش ، حذف و نوشتن متن و نوشته ها در فتوشاپ + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی فتوشاپ و کامپیوتر و گوشی را در همراه رایانه تجربه کئنید ...


فوتوشاپ انواع عکس و ویرایش متن - شیپور

sheypoor.com

فوتوشاپ و ویرایش انواع متن و عکس فقط به واتساپ پیام دهید.


نوشتن متن در اتوکد و انجام ویرایش های مختلف روی آن را چگونه ...

cingad.com

نوشتن متن در اتوکد ، اعم از متون کوتاه و بلند و اعداد و … با استفاده از دستور text در پنل Annotation از نوار ابزار Home می باشد. ابزار text دارای دو دستور به نام های ...


آموزش تصویری ویرایش خودکار متن در ورد صفر تا صد | فرازسافت

farazsoft.ir

آموزش ویرایش خودکار متن در ورد به صورت کامل و همراه با تصویر. متن های خود را بصورت خودکار ویرایش و غلط یابی کنید.


ویرایش متن تایپ شده در فتوشاپ | فروشگاه گرافیک

storegraphic.ir

ویرایش متن تایپ شده در فتوشاپ/شاید یکی از دغدغه های کاربران مبتدی که زیاد با فتوشاپ کار نکرده اند این باشد که چطور میتونیم متنی که در ...


ویرایش متن | ترجمه | شبکه مترجمین اشراق

eshraghtrans.com

بخش وبلاگ شبکه مترجمین اشراق.


آموزش ویرایش متن کپی رایت و افزودن شبکه‌های اجتماعی - پایگاه ...

mizbanfa.net

امکان ویرایش متن کپی رایت قالب پروشاپ فروشگاه اینترنتی خود و افزودن آیکون های شبکه های اجتماعی را دارید. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم ...


ویرایش متن و جداسازی Filter Effect ها - تبدیل Text به Smart ...

pvlearn.com

ویرایش متن و جداسازی Filter Effect ها : ایجاد یک فیلتر سوم : برای این که اندوخته های بخش های پیشین را مستحکم کنم یک فیلتر دیگر نیز ایجاد می نمایم. برای انجام ...


انواع ویرایش متن | نخبگان برتر | گروه تحقیقاتی نخبگان ...

superior-elites.com

در این پست به ویرایش متن اشاره خواهیم کرد.و اینکه هر تحقیق شامل چند ویرایش می باشد و هر کدام را جداگانه توضیح خواهیم داد. ویرایش متن یکی دیگر از وظایف ویراستار ...


ویرایشگر متن | آموزش ویرایشگر متن | ویرایش متن | اپلیکیشن ...

puzzley.ir

ویرایشگر متن بخشی است که تقریبا در اکثر ویجت‌های پازلی حضور داره و می‌تونید با استفاده از اون قسمت محتوای خودتون رو قرار بدید. این بخش ...


ایجاد و ویرایش متون | لورم‌ساز - لورم ایپسوم

loremsaz.com

با ویرایشگر متن لورم‌ساز هر متنی را به فارسی یا انگلیسی ایجاد و ویرایش کنید.


پردازش گفتار به متن در مایکروسافت ورد - ویرایش متن با ...

amerandish.com

پردازش گفتار به متن در مایکروسافت ورد ، این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از صدای خود و استفاده از قابلیت فناوری تشخیص گفتار، متنی را در ورد ویرایش..


ویرایش تخصصی متن - گروه ترجمه آنلاین

tarjomeonline.ir

گروه ما با اصول و قواعد ویرایش تخصصی متن، بازنگری متن و ویراستاری متن کاملا آشنا هستند. ما همواره برای کمک به شما و اطمینان خاطر دادن به شما آماده ایم.


بایگانی‌های ویرایش متن در اتوکد - آموزش تصویری اتوکد

vcad.ir

آموزش ترفند TCircle در اتوکد لطفآ منتظر شوید تا انیمیشن به طور کامل لود شود … از دستور TCircle به منظور زدن دایره دور اشیاء تکست (TEXT) مانند اعداد و سایر نوشته ...


تنظیمات نوار ویرایش متن - پشتیبانی کوثر بلاگ

support.kowsarblog.ir

در صفحه ارسال مطلب، ابزارهایی برای تغییر نوع، اندازه و رنگ قلم، چیش متن و … وجود دارد که برای خوانایی،زیبایی و منظم شدن مطالب خود می توانید از این امکانات به نحو ...


آشنایی با گوگل داکس ، ابزار ویرایش متن | کالج پروژه

collegeprozheh.ir

آشنایی با گوگل داکس ، ابزار ویرایش متن آموزش نگارش پایان نامه ، مقاله ، پروپوزال یکی از ابزارهای پر کاربردی که به صورت روزانه اکثر کاربران رایانه با آن سر و.


معرفی نرم افزار قدرتمند ویرایش متن LanguageTool ...

watereng.ir

اگر اهل تحقیق و نگارش متون باشید بی شک نام نرم افزارهای مختلف ویرایش متن همانند گرامرلی را شنیده اید. اما اکثر این نرم افزارها شاید زبان فارسی را پشتیبانی ...


ویرایشگر متن - ویکی فارسی اوبونتو

wiki.ubuntu.ir

ویرایشگر متن (به انگلیسی: Text Editor) برنامه‌ای برای ویرایش پرونده‌های متنی است. این نرم‌افزارها، پرونده متن را به صورت خام گشوده و به کاربر اجازهٔ ویرایش و ذخیره ...


بهنویسی راهنمای درست نویسی و ویرایش متن - بوکت

mybooket.com

بوکت دانلود و خرید کتاب چاپی و الکترونیکی بهنویسی راهنمای درست نویسی و ویرایش متن اثر دکتر مهدی ملک ثابت انتشارات کتاب ایران.


عدم نمایش نوار ابزار ویرایش متن و همچنین اضافه کردن تصویر ...

ipresta.ir

عدم نمایش نوار ابزار ویرایش متن و همچنین اضافه کردن تصویر محصول - ارسال شده در مشکلات مربوط به بخش مدیریت : سلام دو تا مشکل هست که مدتیه ...


ویرایش و مدیریت متن پاسخ کارت ویزیت الکترونیکی - iNoti

inoti.com

Translate this page

ویدئوی آموزشی; مقدمه; ویرایش متن پاسخ کد EBC. فیلد کد EBC; فیلد نوع ارسال; فیلد متن پاسخ کد EBC; فیلد متن خوش آمد گویی کد EBC ...


نوار ابزار ویرایش متن - ایمیل سرور اکسیژن - پارس آوان رایان

parsavan.com

7- می توانید مانند آفیس در متن ایمیل یک لینک دلخواه را به صورت HyperLink به متن تخصیص دهید. 8-درج شماره برای هر پارگراف. 9 -درج بولت برای هر پاراگراف(می دانیم ...


ویرایش متن در css - ایزی تم

easytheme.net

متن ها یکی از عناصر صفحات وب می باشد که با css می توان نحوه نمایش آن ها را تغییر داد.


ویرایشگر متن Text editor - تک دیک

techdic.ir

ویرایشگر متن یا Text editor چیست؟ ویرایشگر متن (Text editor) به گونه‌ای از نرم افزارها گفته می‌شود که قادر به ایجاد و ویرایش فایل‌های متنی ساده ...


ویرایش متن | کاراوب

karawebs.comدر این جلسه از آموزش افزونه yellow pencil میخوام کار با متن رو بهتون آموزش بدم. این که چجوری به متن خودتون استایل دلخواه بدین، رنگ متن رو تغییر بدین و...


آموزش Word 2013 قسمت دوم: ویرایش متن و غلط گیری - Git.ir

git.ir

در بخش دوم از دوره چهار قسمتی آموزش Word 2013 با ویرایش متن و غلط گیری آشنا می شوید. قسمت اول این دوره را می توانید در این صفحه دانلود نمایید.


نرم‌افزار ویرایش متن و نامه نگاری | آرمانت

armanet.ir

این نرم‌افزارها بیشتر در زمینه مکاتبات اداری کاربرد دارند. انواع نرم‌افزارهای اندیکاتور و دبیرخانه به عنوان نرم‌افزارهای خاص درون سازمانی و نیز بسته نرم‌افزاری ...


دانلود نرم‌افزار کد نویسی و ویرایش متن - Small Editor ... - شاتل لند

shatelland.com

این برنامه فوق‌العاده می‌تواند بعنوان ابزار ویرایش متن در کارهای روزانه مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه کم‌حجم و در عین حال قدرتمند، به سرعت ...


۴۲ کلید میانبر ویرایش متن همه کاره - keyboard shortcuts

tinytips.ir

و این مورد در خصوص اغلب اپلیکیشن های دارای بخش ویرایش متن در ویندوز و دیگر سیستم عامل ها صدق می کند. کار با کلمات. ما معمولا از کلید های جهت نما، Delete و ...


دانلود IDM UltraEdit 27.00.0.24 - نرم افزار ویرایش متن - P30world

p30world.com

IDM UltraEdit نرم افزار حرفه ای جهت ویرایش متن و کد نویسی مورد استفاده برای نویسنده های حرفه ای ، محققین و روزنامه نگاران ،برنامه نویس ها ، مدیران ...


آموزش کامل نوشتن متن (تایپ) در نرم افزار فتوشاپ (و گزینه های ...

sariasan.com

به منظور ویرایش متن تایپ کنید یا از Tool optiont Palette استفاده نمایید . ویرایش فریم تایپ-Edit type frame. ۱-از Layer Palette لایه ای را که می ...


ویرایش حرفه‌ای متن در وردپرس با افزونه Tinymce Advanced

mihanwp.com

ویرایش حرفه‌ای متن در وردپرس. افزونه فارسی ویرایشگر tinymce advanced از نظر من بهترین افزونه ویرایشگر است که الان که دیگه توسط میهن ...


نکاتی در مورد ویرایش متن برای مبتدیها | محله نابینایان

gooshkon.ir

نکاتی در مورد ویرایش متن برای مبتدیها ... وقتی می‌خواهید در میان یک متن فارسی کلمه انگلیسی بنویسید قبل از این که صفحه کلید خود را انگلیسی ...


نحوه ویرایش متن اسکن شده T آموزش کامل - Parada Creativa

paradacreativa.es

نحوه ویرایش متن اسکن شده ✅ اگر می خواهید هر بخشی از سند را اسکن کرده و سپس آن را تغییر دهید ، ما با چه ابزارهایی به شما می گوییم.


دانلود HippoEDIT 1.61.49 - ویرایش متن کدهای برنامه نویسی

asandl.com

دانلود HippoEDIT v1.61.49 دانلود نرم افزار ویرایش متن کدهای برنامه نویسی PHP, HTML, Perl, Java, Pascal, C/C++, XML, XSLT و ...


ویرایش چیست؟ - کلک ادب - blogfa

mikhak69.blogfa.com

ویرایش در کار نشر به معنای افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح متن هایی است که برای چاپ و نشر آماده می شوند. واژه ی ویرایش به معنای edition یک کتاب نیز به کار می ...


آموزش نوشتن متن در فتوشاپ + نحوه ویرایش آن - آی تی رسان

itresan.com

اگر جهت خلق طرح‌های خود، از فتوشاپ استفاده می‌کنید، آنگاه احتمالا نیاز باشد که از ابزار متن نیز بهره ببرید. افزودن، تعدیل و ویرایش متن در ...


معرفی ابزار های رایگان ویرایش آنلاین متن - گروه برنامه نویسی ...

softiran.org

اين ابزارها اکثرا با زبان جاوا اسکريپت ساخته شده اند و قابليت ويرايش متن و کد هاي HTML را دارا مي باشند . من بنا به تجربه خودم به ترتيب جالب ترين اين اديتور هاي ...


حذف و ویرایش متن کپی رایت در وردپرس Remove Footer Credit ...

digiwp.com

برای حذف یا ویرایش متن کپی رایت قالب وردپرس خود دنبال راهکار هستید. متن کپی رایت قالب مواردی چون فارسی سازی شده توسط یا طراحی توسط و .

ویرایش متن انگلیسی

دانلود برنامه ویرایش متن فارسی

علامت های ویرایش متن

متن ویرایش نشده زبان فارسی

ویرایش یک متن

نمونه متن ویرایش شده فارسی

ویرایش متن انگلیسی آنلاین

متن ویرایش شده و نشده فارسی

لطفا راهنماییم کنید در خصوص ثبت سفارش در سایت شما و سفارش مقاله ISI و چاپ آن و پایان نامه. چاپ و تبدیل پایان نامه به کتاب هم ثبت سفارش می خوام. منتظرم. افسون..
SELCO.IR سلام. دوست عزیز سرکار خانم افسون؛ کلیه خدمات درخواستی شما قابل انجام خواهد بود. پژوهش ساوالان انجام تمامی این خدمات و بسیاری دیگر از خدمات پژوهشی و دانشجویی را که در سایت اعلام کرده است، تضمین و انجام دهنده می باشد. از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش نمایید: http://www.selco.ir/fa/FormView/10
سلام یک موضوع پایان نامه ارشد در مورد شبکه حسگر بیسیم می خواستم
دیدگاه خود را بیان کنید