');

ماجرای سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

تجهیزات جاسوسی آمریکایی در هواپیما؛ سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در تهران؛ رصد محل سقوط با ماهواره‌های آمریکایی؛ اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح: خطای انسانی غیرعمد در سقوط

تجهیزات جاسوسی آمریکایی در هواپیما؛ سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در تهران؛ رصد محل سقوط با ماهواره‌های آمریکایی؛ اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح: خطای انسانی غیرعمد در سقوط

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | 22:55  0 نظر   4456 بازدید


تجهیزات جاسوسی در هواپیمای اوکراینی- شبکه خبری الزهرانی

هواپیمای اوکراینی سقوط شده در تهران، مجهز به تجهیزات جاسوسی بود. حقیقت ماجرا کجاست؟
پیشنهاد این پاراگراف خبری: از پژوهشگر گروه فلسفه؛
سرکار خانم فیروزبخت، ساجده؛ با شناسه پژوهشگری: 4112A424

2020/01/14 07:51 اخبار بین المللی
محمود منصور ، بنیانگذار سازمان اطلاعات و امنیت قطر اظهار داشت:

هواپیمای بوئینگ اوکراینی مجهز به وسایل گوش دادن درجه یک بود و آمریکا آن را به متحد خود اوکراین تحویل داد تا برنامه تهاجمی آمریکا علیه ایران را پس از شکست هواپیماهای جاسوسی از راه دور که در عربستان سعودی و ترکیه پرواز می کردند، تکمیل کند.

مقامات ایرانی در خصوص هواپیما اوکراینی شک هایی را داشته و تصمیم گرفتند تا زمان رفع این نگرانی و حدس و گمان ها، پرواز را تا تأیید گمانه زنی های خود، به تعویق بیندازد.

پیرو همین نیز، عملیات جستجوی هواپیما از بابت رفع نگرانی های امنیتی و جاسوسی، به شکل کامل انجام گشت اما فایده ای نداشت.

در اینجا شرکت اوکراینی به شدت نسبت به عدم اجازه پرواز از فرودگاه ایران، با تهدید به جریمه های مالی ناشی از تأخیر در پرواز در ساعت مقرر، که اصرار دارد ده ها هزار دلار در ساعت باشد، مقامات تهران را مجبور می کند تا بتواند فرودگاه تهران را ترک نماید.

اما مقامات ایرانی همچنان مشکوک شدند ... به محض برخاستن از باند فرودگاه تهران، و قرار گرفتن در آسمان ایران، هواپیمای اوکراینی، عملیات رادارهای جاسوسی را اداره می کند.

بنابراین سیستم پدافند هوایی ایرانی آنها را کشف کرده و به این نتیجه می رسد که این هواپیما یک هواپیمای جاسوسی به شکل هواپیمای مسافری بوده و در حال دادن مختصات قرار گیری سایت های حساس پدافند هوایی مستقر در محل-ایران،تهران- است.

با توجه به انتقال این داده ها که ایران و به ویژه تهران توسط ده ها و احتمالاً صدها موشک کروز تهدید شده بود، و کسانی که با آنها درگیر شدند، تنها ده ثانیه زمان داشتند که زمان باقی مانده برای انتقال اطلاعات به موشک های کروز آمریکایی است.

بنابراین افسر درگیر شونده، مجبور بود این تصمیم را قبل از دو گزینه اتخاذ کند:

یک، در مورد زندگی 170 نفر؛ دو، جان میلیون ها نفر از جمهوری اسلامی ایران. یعنی تصمیم به هدف قرار دادن هواپیما یا نجات تاسیسات حیاتی، زیرساخت ها و جان میلیون ها ایرانی بود.

زیرا رسیدن اطلاعات جمع آوری شده توسط هواپیمای اوکراینی از اسکن جایگیری مختصات پدافندی ایران به مرکز فرماندهی مرتبط، به معنای خاتمه زیرساخت های حیاتی و تأسیسات نظامی و به همین ترتیب سهولت تکمیل جنگ توسط آمریکا با ایران با ارسال موشک و بمب بود.
ترجمه شده توسط واحد تولید محتوای شرکت پژوهش ساوالان.. موسسه پژوهشی سلکو

منبع:
znn-lb.com/archives/357598

انصراف از جشنواره «فجر» سیاسی است نه انسانی/ ریشه این تنفر کجاست؟ - مهر

محمدحسین نیرومند معتقد است نمی‌توان مسئولیت‌های کلیدی هنر را به دست هنرمندانی سپرد که به اصل نظام باور ندارند و در همین بزنگاه‌ها است که مکنونات قلبی خودشان را نشان می‌دهند.

محمدحسین نیرومند، هنرمند طراح و کاریکاتوریست درباره انصراف دبیران و داوران دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از همراهی با این رویداد، به خبرنگار مهر گفت:

در ابتدا شهادت جمعی از هموطنان‌مان در حادثه هواپیمای اوکراینی را به مردم شریف ایران تسلیت می‌گویم و برای خانواده‌های آن‌ها صبر آرزومندم.

واقعیت این است که بعد از اعلام واقعیت حادثه هواپیمای اوکراینی توسط سردار حاجی‌زاده، فضایی ایجاد شد که این فضا بیشتر متأثر از عکس‌العمل احساسی هنرمندان است، حتی متن‌ها و بیانیه‌ها نیز تحت‌تأثیر احساسات هستند و متوجه نمی‌شوم حرف دل این‌ها واقعاً چیست؟

نیرومند در تصریح صحبت‌های خود با ذکر خاطره‌ای گفت: سال گذشته با یکی از مدیران هنری جلسه‌ای داشتم و آن مدیر هنری می‌گفت:

«از مدیر یکی از تشکل‌های هنری برای مسئولیت دبیری یک جشنواره فجر کمک خواستیم که آن هنرمند بیان کرده بود، مگر جمهوری اسلامی ایران تا دهه فجر ۱۳۹۸ پابرجاست که من مسئولیت بپذیرم؟»

این موضوع بسیار دردناک است. معلوم نیست مدیریت هنری کشور به کدام سو می‌رود و چه تفکری دارد و چرا به این جماعتی که جمهوری اسلامی را باور ندارند، امید بسته است!

منبع:
mehrnews.com/news/4823382اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح: هواپیمای اوکراینی بر اثر خطای انسانی غیرعمد سقوط کرد- تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ستادکل نیروهای مسلح در خصوص سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه‌ به‌شرح زیر است:

ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی؛

در پی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ737 خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه 98/10/18 و در بحبوحه تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار و احتمال تأثیر اقدامات نظامی در این حادثه:

ستادکل نیروهای مسلح بلافاصله به‌منظور بررسی این احتمال اقدام به تشکیل هیئت بازرسی متشکل از کارشناسان فنی و عملیاتی، مستقل از سازمان هواپیمایی کشوری نمود که نتایج بررسی شبانه‌روزی و دقیق این هیئت به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد:

1 ــ درپی تهدیدهای رئیس جمهور و فرماندهان نظامی آمریکای جنایتکار مبنی بر هدف قرار دادن تعداد زیادی از اهداف در خاک جمهوری اسلامی ایران:

در صورت انجام عملیات متقابل و نظر به افزایش بی‌سابقه تحرکات هوایی در منطقه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌منظور پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در بالاترین سطح آماده‌باش قرار گرفتند.

2 ــ در ساعات پس از انجام عملیات موشکی:

پروازهای جنگی نیروهای تروریست آمریکایی در پیرامون کشور افزایش یافته و برخی اخبار نیز از مشاهده اهداف هوایی به‌سمت مراکز راهبردی در کشور به واحدهای دفاعی واصل و اهداف متعددی در برخی صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسیت بیشتر در مجموعه‌های پدافند هوایی گردیده است.

3 ــ در چنین شرایط حساس و بحرانی، پرواز شماره 752 خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی(ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک‌شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد؛

که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به‌صورت غیرعمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متأسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی می‌گردد.

4 ــ ستادکل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم‌وطن و جان‌باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به‌ خاطر خطای انسانی پیش‌آمده؛

اطمینان کامل می‌دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطاهای صورت‌گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

5 ــ همچنین ابلاغ گردید تا در اسرع وقت مسئولین مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملی توضیحات مشروحی را به مردم شریف ارائه نمایند.

منبع:

tasnimnews.com/fa/news/1398/10/21/2179225


ماهواره‌های آمریکایی محل سقوط هواپیمای اوکراینی را رصد کردند​- ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، روز چهارشنبه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین؛

بر اثر خطای انسانی و شلیک اشتباه موشکی دچار سقوط شد و تمام ۱۷۶ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

وب‌سایت "اسپیس" تصاویری از محل وقوع این حادثه و بقایای هواپیما منتشر کرد که ۹ ژانویه توسط فضاپیماهای "ورلدویو-۱"( WorldView-۱) و "ورلدویو-۲"( WorldView-۲) رصد شده‌اند.

" ورلدویو-۱" ماهواره تجاری دیدبانی زمین و متعلق به شرکت آمریکایی "دیجیتال‌گلوب" است که در سال ۲۰۰۷ میلادی به فضا پرتاب شد.

پس از آن و در سال ۲۰۰۹ میلادی ماهواره "ورلدویو-۲ " توسط موشک "دلتا ۲" به فضا پرتاب شد.

هر دو این فضاپیماها قادرند تصاویری با وضوح ۵۰ سانتی‌متر ثبت کنند و در عین حال در ارتفاع‌هایی مختلف پرواز می‌کنند.

ماهواره "ورلدویو-۱" در حدود ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری به دور زمین می‌گردد و "ورلدویو-۲" هم بر فراز ۷۷۰ کیلومتری از زمین به دور کره خاکی گردش می‌کند.

تصویری از بقایای لاشه هواپیمای اوکراینی که ۹ ژانویه(پنجشنبه-۱۹دیماه)توسط ماهواره "ورلدویو 1 "ثبت شده است

تصویر رنگی اینفرارد(مادون قرمز) ثبت شده از محل سقوط هواپیمای اوکراینی توسط ماهواره آمریکایی ورلدویو 2

این عکس‌ها در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۲۰(پنجشبه ۱۹ دی ماه) میلادی ثبت شده است.

منبع:
isna.ir/news/98102115914


سقوط هواپیمای مسافربری در تهران- ایرنا

به گزارش ایرنا:

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ - ۸۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد.

پس از ۶ دقیقه به علت نقص فنی و پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند.


منبع:

irna.ir/news/83626702


دیدگاه خود را بیان کنید