');

استخراج کتاب از پایان نامه

استخراج کتاب از پایان نامه؛ برای تبدیل پایان نامه به فرمت و ساختار استاندارد مرسوم کتاب حتما باید ملزوماتی را رعایت کنیم. از جمله تبدیل استاندارد پایان نامه به کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب

استخراج کتاب از پایان نامه؛ برای تبدیل پایان نامه به فرمت و ساختار استاندارد مرسوم کتاب حتما باید ملزوماتی را رعایت کنیم. از جمله تبدیل استاندارد پایان نامه به کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ | 11:28  0 نظر   1612 بازدید


تبدیل پایان نامه به فرمت کتاب

چاپ کتاب فرایندی دارد که باید عینا لحاظ شود.

استاندارد کتاب امری پذیرفته شده است. شاید بتوان به هر نحو برای متن هایی که مولف یا صاحب اثر و یا مترجم تولید کرده است به هر نحو مجوز دریافت کنیم.

اما صحافی را بدون در نظر گرفتن خروجی کار و مخاطب شناسی ویژه در مرحله به مرحله از گام های چاپ کتاب، یک خطای راهبردی خواهد بود.

نخستین تورق و یک نگاه نیم بند از مخاطب در لحظه ای که کتاب شما را که حاصل رنج علمی یا احساسی شما - مانند رمان و داستان- است، در جذب یا دفع مخاطب کافی است.

نوع چیدمان مطالب، فهرست بندی مطالب، آرایش و صفحه بندی متون کتاب چاپ شده یا راهنمایی هایی که در حین خوانش متن در اختیار مخاطب قرار می دهیم و غیره.

حتی طرح جلد کتاب مانند بهره گیری از جلدهای سخت یا نرم یا نوع کاغذ و سلفون با کیفییت و رنگ بندی طرح جلد در کتاب هر کدام تاثیرگذاری مستقلی را در مخاطب اثر دارند.

کاغذ متن کرافت باشد یا تحریر و گلاسه و هر نوع انتخاب دیگر با مشاوره از انتشارات می تواند خروجی بهتری را سبب ساز شود.

متن تولید شده ای که می خواهد به مرحله چاپ کتاب برسد اگر از نوع استخراج کتاب از پایان نامه باشد که یک مرحله مجزا باید برای نحوه مستخرج شدن متن در نظر گرفت.

حتما باید موارد زیر را رعایت نماییم:

استخراج کتاب از پایان نامه؛ برای تبدیل پایان نامه به فرمت و ساختار استاندارد مرسوم کتاب حتما باید ملزوماتی را رعایت کنیم.

از جمله تبدیل استاندارد پایان نامه به کتاب و صفحه آرایی کتاب و ویراستاری کتاب و نکاتی در ابتدا که مربوط به مرحله حروفچینی است.

انتخاب عنوان متناسب با متن و ساختار کتاب استاندارد

-قبل از هر چیز لازم است تا عنوانی متناسب با موضوع کتاب انتخاب کنید و عینا نام پایان نامه را برای کتاب به کار نبرید.

چکیده

- حذف چکیده از پایا ن نامه

صفحه حقوقی کتاب

- گذاشتن صفحه ای مختص فیپا و شناسه

اصلاحات فهرست، تیترها و عناوین فصول

اصلاح و تغییرات لازم در فهرست مطالب، در این مرحله باید تیترها، عناوین فصول و... که در پایان نامه به کار برده‌اید را به طور کامل تغییر دهید و از عبارات مشابه استفاده کنید.

مقدمه

- نوشتن مقدمه

پیشگفتار

- نوشتن پیشگفتار

حذف برخی کلمات

- حذف کلمات " پایان نامه" و جایگذاری آن با کلمه " کتاب"

حذف صفحات غیر ضروری

- حذف صفحات غیر ضروری که برای پایان نامه لازم است از جمله صفحه تعهد دانشجو و ...
- بخش‌هایی همچون اهداف، فرضیات، بیان مسئله و... مختص پایان نامه هستند و لزومی نیست که در کتاب خود از آن‌ها استفاده کنید؛ حذف نمایید و یا بخشهای مهم آن را در بخشهای دیگر کتاب استفاده نمایید.

صفحه آرایی کتاب

- اصلاح شماره های عناوین داخل متن
- حذف فهرست جداول-نمودارها و شکلها که نیازی به آوردن آنها در فهرستی جداگانه نمی باشد.
- متن کتاب را از هرگونه اطلاعات اضافی پاک کنید.

- برای تبدیل کتاب به سایز رقعی اندازه سایز را 14.5در21 و Marginsرا 2 بگذارید.

- برای تبدیل کتاب به سایز وزیری اندازه سایز را 17.5در 25 و Marginsرا 2.2 بگذارید.

امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

استخراج کتاب از پایان نامه روندی است برای تهیه رزومه بیشترین کاربرد را دارد.

داوطلبان دکتری بیشترین متقاضیان چاپ کتاب هستند. چرا که در جلسه مصاحبه در قالب سبد پژوهشی می توانند کتاب خود را معرفی کنند.

صاحبان سمت های خاص با ویژگی هایی که محیط کاری آنها ایجاب می کند، ملزم به ارایه کتاب و اثبات تالیفی بودن آن را دارند.

برخی نیز به جهت علاقه و انگیزه های شخصی اقدام به استخراج کتاب از پایان نامه می کنند که توجیه شخصی دارد که در آرشیو خود نگاه می دارند.

صفحه اصلی پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوتماس با پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوتلگرام پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو

درخواست استخدام پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوثبت سفارش پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوپرسش و پاسخ پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو

تبادل لینک پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو


دیدگاه خود را بیان کنید