صفحه آرایی پایان نامه

بهم ریختن ترکیب و چیدمان کدها در فرآیند صفحه آرایی پایان نامه و فهرست مطالب، زمانی بغرنج می شود که بخواهیم در قالب همین برنامه ورد، پروژه را به مقصدی مشخص از مخاطبانمان ارسال کنیم.

بهم ریختن ترکیب و چیدمان کدها در فرآیند صفحه آرایی پایان نامه و فهرست مطالب، زمانی بغرنج می شود که بخواهیم در قالب همین برنامه ورد، پروژه را به مقصدی مشخص از مخاطبانمان ارسال کنیم.

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | 12:44  1 نظر   1721 بازدید


صفحه آرایی چیست؟صفحه آرایی پایان نامه

مقدمه

صفحه ‌آرایی (Page Layout ) به هنر چگونگی چیدمان مطالب گفته می شود. اگر مطالب و محتوا به شکل اصولی و زیبا در کنار هم آورده شوند، باعث خوانش بهتر مطالب خواهد شد.

در تولید آثار، صفحه آرایی یکی از مراحل‌ مهم به شمار می رود؛ زیرا به آن شخصیت و روح می‌ بخشد. هنگام صفحه آرایی (صفحه بندی) کتاب، ‌مجله، نشریه و دیگر متون، به چندین نکته مهم و ظریف باید توجه کرد. اگر صفحه آرا این نکات را رعایت کند، پس از چندی تبدیل به یک صفحه آرای قوی و حرفه ای خواهد شد. همچنین دقت کردن به موارد مهم صفحه آرایی و نیز شناخت مخاطب مطلب، می تواند اثر قابل توجهی در رسیدن به نتیجه مطلوب صفحه آرایی بگذارد.

آنچه که صفحه آرا لازم دارد در انجام کار به آن توجه داشته باشد، این است که علاوه بر مد نظر داشتن سلیقه کارفرما یا سفارش دهنده، نوع مخاطب اثر را نیز در نظر بگیرد. اما برخی از افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند، به مخاطب توجهی نمی کنند و تنها سفارش دهنده را مد نظر می گیرند. بر این اساس صفحه آرا باید این توانایی را داشته باشد که با توجه به نوع مخاطب اثر، متن و عنصر بصری را، به گونه ای در کنار هم قرار بدهد که باعث پیگیری و ترغیب خواننده به خواندن شود. این مهارت هنگامی به دست می آید که صفحه آرا علاوه بر کسب دانش، تمرین بسیاری داشته باشد و با مخاطبان مختلف آشنایی کافی داشته باشد.

در حقیقت، صفحه آرایی بخشی از طراحی گرافیک هنری به شمار می رود که مخاطب را در برابر خود متوقف، توجه او را به خود جلب و او را به پیگیری، ترغیب و خواندن مطالب وادار می کند.

اهداف صفحه آرایی

همان گونه که پیش از این گفتیم، صفحه آرایی هنری است که به چیدمان محتوا و اطلاعات در کنار یکدیگر مربوط می شود. این کار به تنظیم و عرضه‌ مجموعه‌ ای از انواع محتوا مانند متن و تصویر، به صورت جداگانه یا ترکیبی از آنها در فضا و محدوده ‌ای مشخص مانند صفحه می ‌پردازد. این مجموعه کارها در صفحه آرایی برای دست یابی به اهدافی انجام می‌ شود. در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

  • منتقل کردن محتوا و اطلاعات به مخاطب به بهترین و زیباترین شکل.
  • متوجه کردن مخاطب به محتوا و اطلاعات و نیز مشتاق کردن وی برای پیگیری اطلاعات.

صفحه آرایی و تنظیم پایان نامه بر حسب شیوه نامه دانشگاه ها

دستورالعمل نگارش پایان نامه دانشگاه تهران

صفحه آرایی پایان نامه چیست؟

شیوه نامه نگارش پایان نامه دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

صفحه آرایی پایان نامه فوری

قالب آماده پایان نامه دانشگاه تهران

صفحه آرایی پایان نامه کارشناسی ارشد

قالب آماده پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

بهم ریختن ترکیب و چیدمان کدها در فهرست مطالب، هنگامی که قصد داریم از پروژه تنظیم پایان نامه و صفحه آرایی پایان نامه تکمیل شده ای خروجی پی دی اف - PDF- بگیریم، هیچ اتقاقی روی نمی دهد.

چراکه آگاه هستیم به این قضیه که عمل پی دی اف همچون گرفتن عکس و تبدیل صفحات قابل تغییر - Word- به تصویر ثابت است.

مشکل زمانی بغرنج می شود که بخواهیم در قالب همین برنامه ورد، پروژه را به مقصدی مشخص از مخاطبانمان ارسال کنیم. این جاست که ممکن است این چیدمان کدها جابه جا شوند.

این دقیقا مساله بود که چند روز پیش - قبل از نگارش این متن- زمانی که پروژه متقاضی یا دانشجویی که رشته معماری بودند و ما همه تنظیمات کدگذاری فهرست مطالب وی را به اتمام رسانده بودیم، با این مشکل مواجه شدیم.
مساله ای که به خاطر رفع آن، کلی سایت های اینترنتی را زیر و رو کردیم، تا به سایتی رسیدیم که کاربری در صفحه نظرات دقیقا و دقیقا به همین مشکل ما پرداخته بودند.

خدای خیرشان دهد که حقیقتا خوشحالمان کردند. گفته بود برای پیش گیری از تغییر ترتیب عددها کل متن یا بخش مشخصی را انتخاب کنید، سپس در برنامه ورد 2016 به بالا که به نظرم در ورد های 2010 و نیز 2007 هم با اندکی جابه جایی در مسیرها می توان این مراحلی که در ادامه خواهیم گفت را پیدا کرد.

البته این گمان ما است ممکن است واقعا در فرمت های مختلف ورد تفاوت معنی داری نیز داشته باشد. در هر حال ورد ما 2019 است. این حدس از ما است نه کاربری که از وی نقل قول می کنیم.

در ادامه عنوان می کنند که تب review و منوی Langue زبان default یا پیش فرض را از زبان فارسی (Persian) به زبان عربی (Arabic) تغییر دهیم. تفاوتی نمی کند که چه لهجه ای باشد، عراقی، عربستان، مصری و غیره.

این کاربر ما اصرار داشت روی لهجه عربستانی تنظیم کنیم که گروه پژوهش ساوالان.. با لهجه عراقی امتحان کرد و هیج مشکلی نیز پیش نیامد.

سرانجام کار، همانی شد که آرزوی آن را داشتیم. یعنی برای نمونه از 9-5-5 تغییر وضعیت داد به 5-5-9. همچنان از این کاربری که به این مشکل و سوالی که دو سال پیش برای کاربری دیگر بوجود آمده را مسوالانه پاسخ دادند.

جوابی که اکنون بعد از گذشت دو سال به کار ما آمد و بهانه نگارش این متن شد، مجددا قدردانی کرده و ان شاالله که برای شما مخاطب عزیز نیز مسمر ثمر واقع گردد. ان اشاالله.

هر دانشگاهی آزاد و روزانه بر حسب سیاست و بخش نامه های بعضا داخلی، اقدام به ارایه و معرفی آیین نامه نگارش پایان نامه می کنند. برای دانشجو و محقق، الزام آور است که پایان نامه و رساله خود را پیش از آغاز روند داوری، برای اطمینان از دریافت نمره کامل درستی پروژه از بابت " روش تحقیق "، پایان نامه را بر حسب شیوه نامه نگارش پایان نامه مصوب دانشگاه، تنظیم و آماده کنند. چرا که بر حسب تجربه، در اغلب جلسات دفاع، شاهد ایرادهای عمدتا شکلی از جانب داوران هستیم تا نکات علمی. ناگفته نماند، هستند داورانی که دانشجو را با چالش های علمی متعدد نیز می سنجند.

قیمت صفحه آرایی پایان نامه

نکات ویرایشی پایان نامه

آموزش صفحه آرایی پایان نامه

فاصله بین خطوط در پایان نامه دانشگاه آزاد

هزینه صفحه آرایی پایان نامه

فرمت پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکببر

آموزش صفحه آرایی پایان نامه در ورد

سفارش صفحه آرایی پایان نامه

صفحه آرایی پاورپوینت پایان نامهصفحه آرایی (تنظیم) پایان نامه

irantypist.com

صفحه آرایی پایان نامه یا تنظیم پایان نامه به شیوه نامه دانشگاه یکی از خدمات شرکت پژوهش ساوالان.. می باشد. در صورتی که پایان نامه خود را نگارش نمودید و اساتید راهنما تایید یا اصلاحیه ای صادر کرده اند، با ما تماس بگیرید.


آﻣﻮزش ﺻﻔﺤﻪ آراﯾﯽ ﮐﺘﺎب و ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ در ورد ﺑﻪ ﻓﺎرﺳﯽ روان

iaumalard.ac.ir
در اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ می خوانیم ﺻﻔﺤﻪ آراﯾﯽ ﮐﺘﺎب ﺑﺎ ورد را در ﻗﺎﻟﺐ ﯾﮏ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﯿﺎﻣﻮزﯾﻢ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﻪ ﻧﮑﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ صفحه آرایی. ﻧﺎﻣﻪ نیز خواهیم پرداخت.


آموزش صفحه آرایی پایان نامه در word

skillpro.ir

هر چند در تنظیم پایان نامه، نحوه کار به صورت تقریبی برای همه دانشگاه ها یکسان است، ولی تنظیمات برای دانشگاه ها و دانشکده های مختلف تفاوت دارد.


هزینه صفحه آرایی و تنظیم پایان نامه

daneshjoonline.net

جزییات تنظیم و صفحه آرایی پایان نامه و هزینه به ازای هر صفحه استاندارد و هزینه تنظیم کامل پایان نامه بر اساس شیوه نامه دانشگاه محاسبه خواهد شد.


صفحه‌آرایی و تمپلیت شخصی در ورد برای پایان نامه و کتاب

faranesh.com

در این دوره، نحوه صفحه‌آرایی پایان‌نامه و کتاب، آموزش داده می‌شود تا کاربران بتوانند به‌ وسیله آن بسیاری از موضوعات مهم در صفحه‌آرایی را به صورت خودکار بیاموزند.


ویرایش و صفحه آرایی حرفه‌ای پایان نامه و فرمت بندی پایان نامه

faranesh.com

ویرایش و صفحه آرایی حرفه‌ای پایان نامه صفحه آرایی کتاب،‌ مجله، برشور، کاتالوگ در برنامه ایندازین و کورل به همراه انجام تمامی فرمت دانشگاهها جملگی از خدمات شرکت پژوهش ساوالان.. و موسسه پژوهشی سلکو است.


آموزش تصویری و گام به گام صفحه آرایی در نرم افزار ورد

sariasan.com

یکی از موضوعات مهم در نرم افزار office word، صفحه آرایی و تنظیم صفحات - page، هدر- فوتر، کدگذاری ها، فاصله از کناره ها، تنظیم فونت متن پایان نامه از قبیل تیترهای اصلی و فرعی، تنظیم منابع یا رفرنس های پاورقی یا درون متنی و منابع پایان کتاب و.. است. این موضوع ها چه برای پایان نامه باشد یا برای تهیه کتاب و طراحی پوستر ضروری به شمار می آید. و هر کدام از این موارد برحسب موضوعیتی که دارند در هر کدام از پروژه ها، یکجا و یا به صورت مجزا کاربرد خواهند داشت.


ویرایش و صفحه آرایی پایان نامه

aminarticle.com

در این بخش خدمات مربوط به انجام ویرایشی پایان نامه، انجام صفحه آرایی پایان نامه برای پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری، ویرایش مقاله، صفحه آرایی مقاله انچام می گردند.


صفحه آرایی پایان نامه

knegar.ir

تنظیم و صفحه آرایی پایان نامه یعنی تنظیم پایان نامه بر اساس شیوه نامه دانشگاه است. شامل تنظیم اندازه و حاشیه‌ها، مرتب نمودن متن، پاراگراف‌بندی، شماره صفحه، فهرست‌‌گیری و .. را شمل می شود.


ممنون
سلام. ان شاالله مفید فایده بوده و همیشه اندیشمند باشید.. پشتیبانی پژوهش ساوالان.. SELCO.IR
دیدگاه خود را بیان کنید