کتاب پایه و اصول صفحه آرایی، کامران افشارمهاجر

پایه و اصول صفحه آرایی کامران افشارمهاجر سال: ۱۳۹۲ ناشر: شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران مشخصات ظاهری: ۱۱۱ ص. مصور پیشگفتار مولف: آموزش مباحثی مانند صفحه آرایی، نیاز به کتاب هایی دارد که معلم با توجه به آنها و استفاده از ابزار کمک آموزشی بتواند در هر نقطه از کشور، به گونه‌ای مطلوب فرایند آموزش را به نتیجه برساند. کتاب حاضر با این هدف، تعریف شده است که هنرجویان با پایه و اصول صفحه آرایی کتاب و مجله آشنا شوند و کاربرد عملی آن را در گرافیک بیاموزند.

پایه و اصول صفحه آرایی کامران افشارمهاجر سال: ۱۳۹۲ ناشر: شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران مشخصات ظاهری: ۱۱۱ ص. مصور پیشگفتار مولف: آموزش مباحثی مانند صفحه آرایی، نیاز به کتاب هایی دارد که معلم با توجه به آنها و استفاده از ابزار کمک آموزشی بتواند در هر نقطه از کشور، به گونه‌ای مطلوب فرایند آموزش را به نتیجه برساند. کتاب حاضر با این هدف، تعریف شده است که هنرجویان با پایه و اصول صفحه آرایی کتاب و مجله آشنا شوند و کاربرد عملی آن را در گرافیک بیاموزند.

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

چهار‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ | 19:10  0 نظر   1105 بازدید


پایه و اصول صفحه آراییسایت طراحی جلد و صفحه آرایی پایان نامه،کتاب و بروشور-کاتالوگ

کامران افشارمهاجر

صفحه آرایی: توفیق علایی

طرح جلد: مریم کیوان

سال: ۱۳۹۲

شابک: ۱-۰۹۵۳-۰۵-۹۶۴

ناشر: شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران

مشخصات ظاهری: ۱۱۱ ص. مصور

موضوع: متون درسی رشتۀ گرافیک، زمینۀ خدمات


پیشگفتار مولف: mail

آموزش مباحثی مانند صفحه آرایی، نیاز به کتاب هایی دارد که معلم با توجه به آنها و استفاده از ابزار کمک آموزشی بتواند در هر نقطه از کشور، به گونه‌ای مطلوب فرایند آموزش را به نتیجه برساند.

کتاب حاضر با این هدف، تعریف شده است که هنرجویان با پایه و اصول صفحه آرایی کتاب و مجله آشنا شوند و کاربرد عملی آن را در گرافیک بیاموزند.

پیشینه "صفحه آرایی" در ایران، به گذشته های بسیار دور، یعنی زمانی که سومری ها بر لوحه های گلی، مفاهیم مرتبط با یکدیگر و ادامه داری را می‌نوشتند، بازمی‌گردد.

شکل عینی نخستین کتاب‌ها، به صورت اتاقی بوده است که ورق های خشتی (که هر کدام چند سانتی متر ضخامت داشته اند)، در طبقه های نصب شده به دیوارهای این اتاق قرار می گرفته اند. سپس، پوست برخی از حیوانات برای تولید کتاب به کار برده شده و پس از آن، کتاب های کاغذی رایج شد.

اوج هنر کتاب آرایی در ایران، به دوره تیموری مربوط است. اما با شکست جانشینان تیمور و تسلط شاه اسماعیل صفوی بر هرات، از ارزش‌های بصری این هنر کاسته نمی شود و همچنان، بهترین دوره‌های تکاملی خود را می‌گذراند و فقط در اواخر دوره صفوی است که هنر کتاب آرایی و نگارگری ایرانی، با تأثیرپذیری از غرب، به تدریج سیر نزولی آغاز می کند.

ضروری است، اهمیت "صفحه آرایی" که امروزه در جامعه ما کاربرد فراوان دارد، و برای هنرجویان توضیح داده شود و با اشاره به جنبه‌های تاریخی آن، خودباوری لازم به آن ها القا گردد.

قرآن های خطی و کتاب‌های تصویرگری شده به شیوه نگارگری ایرانی مانند شاهنامه کلیله و دمنه، شاهنامه، خمسه نظامی، برخی کتاب های علمی و پزشکی و غیره، گنجینه عظیمی از ارزش‌های بصری صفحه‌آرایی هستند.

هنرآموزان محترم و دلسوز باید با نمایش دادن اصلاح یا اسلاید یا دیسک فشرده، صفحه های کتاب های یاد شده در کلاس، هنرجویان را با این شاهکارهای تصویری آشنا ونمایند.

علاوه بر این، به هنرجویان تفهیم شود که کاربرد آشنایی با صفحه آرایی، فقط در آماده سازی کتاب و مجله برای چاپ نیست؛ بلکه در مفهوم فراگیری در گرافیک که "دیزاین" گفته می‌شود، شرط اصلی تسلط و مهارت وآگاهی داشتن در آن، تجربه و شناخت صحیح صفحه آرایی در شاخه‌های مختلف آن یعنی کتاب یا مجله، روزنامه، کاتالوگ و بروشور است. سامان دادن عناصر بصری در کادری تعریف شده و مشخص، مانند دو صفحه مقابل هم در کتاب یا مجله، پوستر یا روی جلد کتاب را دیزاین[1] می گویند. که چون معادل فارسی آن یعنی "طراحی"، این مفهوم را بیان می کند، این واژه در محیط حرفه‌ای چاپ و گرافیک ایران استفاده می شود.

شک نیست که برای کسب موفقیت در فراگیری صفحه آرایی، تلاش در انجام تمرین های بسیار و مداوم، ضروری و گریزناپذیر است و البته نمایش نمونه های موفق صفحه‌آرایی و هدایت بحث های لازم درباره نقاط قوت و ضعف آنها در کارگاه نیز می تواند برای آموزش هنرجویان مفید و آموزنده باشد.

دیدن نمونه‌های ارزنده صفحه آرایی که اصول و مبانی بصری به گونه‌ای مطلوب در آنها به گونه‌ای مطلوب در آنها رعایت شده باشد و از خلاقیت و ابداع هنری بهره کافی برده باشند، توقع هنرجو را از کار خویش فزونی می دهد و در رشد خلاقیت او تاثیر فراوان دارد.

یادآور می‌شود که نقش هنرآموزان محترم در چگونگی استفاده از این کتاب، بسیار زیاد است و هر هنرآموز، با تکیه بر تجارب آموزشی خود و شناختی که به طور کلی و نسبی از هنرجویان و منطقه جغرافیایی دارد و همچنین در نظر گرفتن شرایط فرهنگی و توانایی ها و محدودیت های آنها، این کتاب را تدریس کند.


[1.Design

واژه‌گان کلیدی: کتاب پایه و اصول صفحه آرایی، تهیه محتوا و مقالات و ترجمه و طراحی، ویراستاری املایی و دستوری،انجام صفحه آرایی و شیت بندی حرفه ای کتاب و پایان نامه


پایه و اصول صفحه آرایی - پایگاه کتاب های درسی

chap.sch.ir

افشار مهاجر، کامران. 686. 2252/ پایـه و اصول صفحه آرایی/ مؤلف: کامران افشار مـهاجر. ــ تهران: شـرکت. پ645الف چاپ و نشر کتاب های درسی ایران، 1392. 111 ص. مصور.


کتاب پایه و اصول صفحه آرایی، کامران افشارمهاجر - پژوهش ساوالان

www.selco.ir

پایه و اصول صفحه آرایی کامران افشارمهاجر سال: ۱۳۹۲ ناشر: شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران مشخصات ظاهری: ۱۱۱ ص. مصور پیشگفتار مولف: آموزش مباحثی مانند ...


پايه و اصول صفحه آرایی by كامران افشار مهاجر

goodreads.com

پايه و اصول صفحه آرايي book. Read reviews from world's largest community for readers. فني و حرفه اي(هنر) رشته گرافيك.


پایه و اصول صفحه آرایی

ajansbook.ir

"پایه و اصول صفحه آرایی" نوشته کامران افشارمهاجر، توسط انتشارات شرکت چاپ و نشر کتاب درسی منتشر شده است. موضوع کتاب: کتاب درسی، فنی و حرفه ای، ...


پایه و اصول صفحه آرایی - پایگاه کتاب های درسی

chap.roshd.ir

افشار مهاجر، کامران. 686. 2252/ پایـه و اصول صفحه آرایی/ مؤلف: کامران افشار مـهاجر. ــ تهران: شـرکت. پ645الف چاپ و نشر کتاب های درسی ایران، 1394. 111 1394 ص.


(صفحه آرایی مجله و روزنامه) نوشته کامران افشار مهاجر از انتشارات پژوهش ساوالان..

shahreketabonline.com

خرید کتاب کارگاه صفحه آرایی (صفحه آرایی مجله و روزنامه) نوشته کامران افشار مهاجر از انتشارات انتشارات فاطمی، در شهر کتاب آنلاین.هنر،صفحه آرایی


کتاب کارگاه صفحه آرایی (صفحه آرایی مجله و روزنامه)

fadakbook.ir

کتاب کارگاه صفحه آرایی (صفحه آرایی مجله و روزنامه) اثر کامران افشار مهاجر از انتشارات فاطمی خرید آنلاین کتاب رشته هنر از فروشگاه فدک بوک.


کتاب صفحه آرایی مجله و روزنامه اثر کامران افشار مهاجر - سایت سلکو

digikala.com

کتاب «کارگاه صفحه‌آرایی: صفحه‌آرایی مجله و روزنامه» را « کامران افشار مهاجر» نوشته است. این کتاب به آموزش صفحه‌آرایی مجله و روزنامه اختصاص دارد و در سیزده فصل ...


مشخصات و اطلاعات فردی کامران :نام افشار مهاجر : نام ... - دانشگاه هنر

farabiinternationalcampus.art.ac.ir

تصویرسازی و طراحی برای کتابهای درسی در سازمان انتشارات و اموزش انقالب اسالمی. ) که بعدا نام ... آموزش علمی صفحه آرایی. /. ناشر ... پایه و اصول صفحه آرای. /ی. ناشر.


كتاب كارگاه صفحه آرایی اثر كامران افشار مهاجر - فاطمي|فروشگاه کتاب سلکو

saneibook.com

خرید اینترنتی و آنلاین کتاب كارگاه صفحه آرایی نوشته كامران افشار مهاجر از نشر فاطمي ،در فروشگاه آنلاین صانعی فني و مهندسي، معماري، معماري.


ﺻﻔﺤﻪ ﺑﻨﺪي ﻳﺎ صفحه آرایی

research.irantvto.ir

صفحه آرایی. ﻳﺎ. ﺻﻔﺤﻪ ﺑﻨﺪي. ﮔﺮوه ﺷﻐﻠﻲ. ﻫﻨﺮﻫﺎي ﺗﺠﺴﻤﻲ. ﻛﺪ ﻣﻠﻲ. آﻣﻮزش. ﺷﻐﻞ. ﺗﺎرﻳﺦ ﺗﺪوﻳﻦ اﺳﺘﺎﻧﺪارد ... ﺗﻔﺎوت ﮔﺮﻳﺪ. (. ﭘﺎﻳﻪ ﻛﺎر. ) ﻣﺠﻠﻪ و ﻛﺘﺎب. 1. ﻣﻬﺎرت. : ﺗﻬﻴﻪ. ﻳﻚ ﻣﺠﻠﻪ. 3. ﺑﺮش دادن ﺣﺮوف ﻣﺠﻼت ﻣﺨﺘﻠﻒ. 3 ... ﻛــــــﺎﻣﺮان. اﻓﺸــﺎرﻣﻬﺎﺟﺮ. ، ﻋﻠــ. ﻲ. اﻛﺒــﺮ. رژدام. ﻓﺎﻃﻤ. ﻲ. 2. صفحه آرایی ﻣﺠﻠﻪ. ﻣﺤﻤﺪﻋﻠﻲ. ﻛﺸﺎورز.

یک پیشنهاد خوب از بخش آموزش پژوهش ساوالان؛

همین حالا برای ثبت سفارش خدمات آنلاین پژوهش ساوالان و قیمت‌گذاری رایگان کلیک کنید.

تماس با کارشناسان پژوهش ساوالان: 3007 6600 021/ 01 25 40 55 021/ سامانه پیامکی: 5000203241 / تلگرام 88 16 839 0912

تماس مستقیم: 3007 6600 021/ 01 25 40 55 021/ 88 16 839 0912/ 56 07 574 0930 / بازرسی: 61 07 574 0930

قیمت‌گذاری و مشاوره به صورت رایگان است.


درباره خدمات آنلاین پژوهش ساوالان:

  • | چاپ مقالات | چاپ و پذیرش مقالات در ژورنال ها و مجلات تخصصی ISI،ISC

  • | ترجمه تخصصی | ترجمه تخصصی انگلیسی و فارسی - ترجمه فوری - ترجمه عربی

  • | استخراج مقاله | استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه، تنظیم، ویراستاری نگارشی و محتوایی

  • | ویراستاری نگارشی و محتوایی | ویراستاری فوری نگارشی و محتوایی پروژه های سازمانی،دانشگاهی و عمومی

  • | استخراج، تبدیل و چاپ کتاب از پایان نامه | تبدیل فوری پایان نامه و مقالات تخصصی به کتاب در تیراژ های دلخواه در بیست روز

  • | تایپ فارسی و انگلیسی و لاتین و عربی و فرمول ریاضی | تایپ فوری فارسی و انگلیسی و لاتین و عربی و رسم اشکال و جداول و نمودار و ..
  • | صفحه آرایی و طراحی جلد | شیت بندی و صفحه آرایی کتاب، بروشور، کاتالوگ های شرکتی-دانشگاهی، مجلات، ​تهیه محتوا، مقالات، ترجمه، طراحی، ویراستاری املایی و دستوری


همین حالا برای ثبت سفارش خدمات آنلاین پژوهش ساوالان و قیمت‌گذاری رایگان کلیک کنید.

تماس با پژوهش ساوالان: 3007 6600 021/ 01 25 40 55 021/ سامانه پیامکی پژوهش ساوالان: 5000203241

ورود به صفحه اصلی سایت گروه مشاورین پژوهشی پژوهش ساوالان..
ورود به صفحه ثبت سفارش سایت گروه مشاورین پژوهشی پژوهش ساوالان.. ورود به صفحه درخواست استخدام سایت گروه مشاورین پژوهشی پژوهش ساوالان.. ورود به صفحه تبادل لینک سایت گروه مشاورین پژوهشی پژوهش ساوالان.. برای ورود به تلگرام پژوهش ساوالان کلیک کنید..

دیدگاه خود را بیان کنید