');

قدرت سازی رسانه ای جهان اسلام در تقابل با جریان رسانه ای غرب

قدرت سازی رسانه ای جهان اسلام در تقابل با جریان رسانه ای غرب؛ ارتباطات و پیام رسانی به پشتوانه رشد و گسترش تکنولوژي، تمام جهان را تحت پوشش خود گرفته اند.

قدرت سازی رسانه ای جهان اسلام در تقابل با جریان رسانه ای غرب؛ ارتباطات و پیام رسانی به پشتوانه رشد و گسترش تکنولوژي، تمام جهان را تحت پوشش خود گرفته اند.

ثبت سفارش سفارش پایان نامه
درخواست استخدام سفارش پایان نامه

سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | 04:25  0 نظر   1157 بازدید


قدرت سازی رسانه ای جهان اسلام در تقابل با جریان رسانه ای غربمدیریت رسانه هاي غربی با مدیریت رسانه هاي اسلامی

اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی (مدیریت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امنیت، حسابداری) - 1394

نحوه استناد به مقاله

نویسنده: افشین باوفا

کارشناسی ارشد علوم سیاسی/دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریزفایل این مقاله در 11 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت است.

کد مقاله/لینک ثابت به این مقاله

برای لینک دهی به مقاله " می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. این لینک همیشه ثابت است و به عنوان سند ثبت مقاله در مرجع سیویلیکا مورد استفاده قرار میگیرد:

http://www.selco.ir/fa/newsview/159

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:

باوفا، افشین،1394،قدرت سازی رسانه ای جهان اسلام در تقابل با جریان رسانه ای غرب،اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی (مدیریت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امنیت، حسابداری)،تهران،http://www.selco.ir/fa/newsview/159


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (1394، باوفا، افشین)
برای بار دوم به بعد: (1394، باوفا)

مقدمه:

ارتباطات و پیام رسانی به پشتوانه رشد و گسترش تکنولوژي، تمام جهان را تحت پوشش خود گرفته اند.

انقلاب هاي ارتباطاتی و اطلاعاتی در قرن بیستم، به صورتی بنیادین و برگشت ناپذیر، مفهوم قدرت را در روابط بین الملل تحت تأثیر قرار داده اند.

قدرت نرم که به عنوان توانایی دست یافتن به نتایج مطلوب در امور بین المللی از طریق جذابیت داشتن به جاي تحمیل کردن تعریف می شود، به طور فزاینده اي قدرت نظامی و اقتصادي را تکمیل می کند.

جایگاه ارتباطات جهانی در عرصه روابط بین الملل بسیار بارز و مشهود است و این ارتباطات براي تأثیرگذاري به واسطه فناوري با دراختيار نهادن ابزارهاي مناســب سبب تأثير افزون تر رسانه ها مي شود. (برازجانی،1390).

رسانه اين ويژگي را نيز دارد كه با سلطه و انحصار قدرت هاي اطلاعاتي به مثابة سلاحي اثربخش عمل كنــد.

از اين حيث، فناوري هاي نوين رســانه اي به مدد كشورهاي توسعه يافته شتافته و جريان اطلاعات را به سود اين ممالك رقم زنده اند.

قدرت اطلاعاتي كه يكــي از زمينه هاي اصلي نظارت بر كشــورهاي ديگر به شمار مي آيد، درواقع از طريق رسانه هاي جديد اعمال مي شود.

اطلاعــات در جهــان معاصــر از جنس قدرت اســت، همچنانكه برتري اقتصادي و سياســي نيز از مصاديق قدرت اســت.

کلیدواژه: قدرت، جهان اسلام، رسانه های ارتباطی، قدرت سازی رسانه ای، اثربخشی فناوری

دریافت متن کامل مقاله

درباره خدمات آنلاین پژوهش ساوالان:

  • چاپ کتاب در تیراژ دلخواه از 10 جلد تا بیشترین درخواست

  • ویراستاری فوری نگارشی و محتوایی پروژه های سازمانی و دانشگاهی و عمومی

  • ترجمه تخصصی انگلیسی و فارسی - ترجمه فوری - ترجمه عربی

  • تایپ فوری فارسی و انگلیسی و لاتین و عربی و رسم اشکال و جداول و نمودار و ..

  • طراحی جلد و صفحه آرایی و طراحی و مدیریت سایت های نشریات، جلد و یونیفرم مجلات،کتاب، تهیه محتوا، صفحه آرایی و شیت بندی حرفه ای کتاب، پایان نامه، بروشور، کاتالوگ

  • چاپ و پذیرش مقالات در ژورنال ها و مجلات تخصصی ISI،ISC و بین المللی


صفحه اصلی پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوتماس با پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوتلگرام پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو

درخواست استخدام پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوثبت سفارش پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکوپرسش و پاسخ پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو

تبادل لینک پژوهش ساوالان.. پژوهش و نشر سلکو


دیدگاه خود را بیان کنید